В УКРАЇНІ ВВЕЛИ ОФОРМЛЕННЯ ПРАВА ВЛАСНОСТІ НА ЗЕМЛЮ «АВТОМАТОМ»

Дата: 08.09.2021 15:35

Під час купівлі нерухомості право на землю, на якій така нерухомість розташована, буде переходити у власність покупця автоматично. І навпаки, під час купівлі земельної ділянки всі розміщені на ній об’єкти нерухомості одночасно переходять у власність набувача землі.

Це передбачено законопроєктом «Щодо переходу прав на земельну ділянку у зв’язку з переходом прав на об’єкт нерухомого майна», на ній розташованого (№ 5248), який ухвалений Верховною Радою в середу, 8 вересня.

За ухвалення документа в другому читанні і в цілому проголосував 301 нардеп під час пленарного засідання. я

Ухвалений законопроєкт передбачає:

- обов’язковість одночасного оформлення прав на земельну ділянку у зв’язку з переходом прав на об’єкт нерухомого майна (житловий будинок, будівлю або споруду), який на ній розташований;

- зворотний порядок одночасного переходу прав на нерухоме майно в разі переходу прав на земельну ділянку, на якій розташоване вказане нерухоме майно (житловий будинок, будівля або споруда).

Паралельно встановлюється, що предметом угоди про покупку об’єкта нерухомості, який розміщений на земельній ділянці (крім земель державної, комунальної власності), повинна бути також така ділянка. Істотною умовою такої угоди є умова щодо одночасного переходу права власності на таку земельну ділянку від відчужувача до набувача такого об’єкта нерухомості.

Навіщо це потрібно

Як зазначається в пояснювальній записці до документа, його ухвалення сприятиме:

- усуненню правових колізій та уніфікації процедур, пов’язаних з удосконаленням порядку одночасного переходу прав на землю в разі набуття права власності на розташований на ній житловий будинок, будівлю або споруду;

- чіткому визначенню процедури оформлення зазначених прав і здійснення їх державної реєстрації.