День Вишиванки в Оваднівській сільській раді
Сьогодні, 17 травня, відзначають День вишиванки – свято, яке покликане зберігати й популяризувати споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Традиційно День вишиванки святкують щороку в третій четвер травня.
Свято започаткували студенти факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича. Як визначається у історії - поштовхом до реалізації ідеї та святкування стала вишиванка Ігоря Житарюка, яку він регулярно одягав на пари, як і чимало інших студентів. Студентка Леся Воронюк запропонувала одногрупникам та іншим студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки.
Впродовж 2006-2009 рр. свято розрослося на всі навчальні заклади Чернівців. У 2010 р. до участі в акції долучилися державні службовці, міський голова столиці Буковини, викладачі університету та навіть таксисти. Тоді ж свято підтримали в Запоріжжі, Сімферополі, Львові, Рівному.
П’ятирічний ювілей свята ознаменувався встановленням Гіннесівського рекорду за кількістю людей у вишиванках в одному місці. На Центральній площі Чернівців зібралося понад 4000 людей у вишиванках. Цього ж року швейним підприємством була пошита величезна вишиванка (4 на 10 метрів) для центрального корпусу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.
У 2014 р. свято підхопили вісім країн світу: Канада, США, Італія, Німеччина, Франція, Росія, Румунія, Португалія.
У 2015 р. організатори свята закликали усю Україну в цей день одягнути вишиванку на знак єдності. Тоді ж започаткували акцію «Подаруй вишиванку захиснику», яка має на меті підняти бойовий і моральний дух українських воїнів в зоні АТО. Військовим на передову за допомогою волонтерів передали вишиванки, аби вони служили оберегом. Свято ознаменувалося всесвітнім масштабом, до акції долучилися близько 50 країн світу.
Цікаво, що у цей день вишиванки одягають не лише жителі України, а й навіть скульптури. На приклад у Львові вишиванками вже традиційно прикрашають скульптури, що вінчають фонтани на пл. Ринок, а в Києві – пам’ятник Либіді та засновникам української столиці на Майдані Незалежності.