Земельні спори. Найцікавіші судові рішення за 2020 рік.

Земельні спори були, є і будуть актуальною категорією судових справ. Щороку судами формуються нові позиції у спорах, що стосуються земельних ділянок та прав на них.  Аналіз судової практики показує, що в більшості спори за 2020 рік стосувалися правового режиму земель фермерського господарства, визначення порядку користування цими землями, а також особливості договору оренди земельної ділянки. Детальніше про найцікавіші судові рішення читайте далі.

08:50:59 27.02.2021

Прийняття спадщини.

У спадкоємця, який у встановленому законом порядку прийняв спадщину, права володіння та користування спадковим майном виникають з часу відкриття спадщини. Такий спадкоємець може захищати свої порушені права володіння та користування спадковим майном відповідно до глави 29 ЦК України. Якщо у складі спадщини, яку прийняв спадкоємець, є нерухоме майно, право розпорядження нерухомим майном виникає в нього з моменту державної реєстрації цього майна (частина друга статті 1299 ЦК України). Спадкоємець, який прийняв у спадщину нерухоме майно, ще до його державної реєстрації має право витребовувати це майно від його добросовісного набувача з підстав, передбачених статтею 388 ЦК України, зокрема у разі, якщо воно вибуло з володіння спадкодавця поза волею останнього.

18:54:34 25.02.2021

Орендар не може вимагати поновлення договору оренди землі на інших умовах.

Пропозиція змінити умови договору щодо його строку дії виключає можливість поновлення договору оренди. Такий висновок зробив ВС в постанові №398/3851/18 https://zib.com.ua/ua/146627-orendar_ne_mozhe_vimagati_ponovlennya_dogovoru_orendi_zemli_.html?fbclid=IwAR0l_BXarWvTHohiaMLUqtmz54TwRc7VDEJEnkV31CVLRMnYUcb0vbjIf0g

18:39:04 15.02.2021

Розірвання та припинення договору оренди землі

Договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов’язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов’язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.

18:40:20 13.02.2021