Як організувати навчання в дитсадках під час карантину. Рекомендації для батьків та вихователів

Дата: 11.02.2021 16:03

Безпечне перебування дітей в дитсадках під час карантину потребує дотримання певних безпекових правил.

Щоб діти могли комфортно навчатися, батьки, викладачі та керівники закладів повинні співпрацювати один з одним та мати свою зону відповідальності.

У Міністерстві освіти та науки розповіли про рекомендації, розроблені Українським інститутом розвитку освіти, які допоможуть правильно організувати цей процес.

Що варто робити вихователям:

Здійснювати моніторинг стану здоров’я дітей упродовж дня.

Організувати зворотній зв’язок із батьками.

Сформувати бібліотеку онлайн-матеріалів на випадок змішаного навчання.

Організовувати час для дошкільнят на свіжому повітрі.

Допомагати дітям дотримуватися санітарно-гігієнічних та протиепідемічних правил.

Розповідати дітям про необхідність дотримання ними санітарно-гігієнічних правил у садочку та вдома.

Що рекомендують батькам:

Співпрацювати з педагогами щодо організації дистанційного навчання та навчання в умовах карантинну.

Інформувати вихователя про стан здоров’я дитини на початку робочого дня.

Мотивувати дитину власним прикладом дотримуватись санітарно-гігієнічних правил у повсякденному житті.

Допомагати дитині, якщо в неї щось не виходить, підтримувати її, бути терплячими.

Що повинні робити керівники закладів:

Під час організації освітнього процесу дотримуватися нормативних документів, виданих Всесвітньою організацією охорони здоров'я, а також МОЗ і МОН.

Відстежувати й за потреби інформувати засновників про необхідність забезпечення засобами захисту для обличчя, очей, рук.

Поширювати інформаційно-освітні матеріали щодо профілактики захворюваності на COVID-19 серед вихователів, батьків та самих дошкільнят.

Стежити за дотриманням протиепідемічних заходів педагогами, батьками та дітьми.

Правила роботи дитсадків під час карантину

Раніше у Міністерстві охорони здоров'я затвердили перелік рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти.

Вони почали діяти з 25 травня 2020 року.

Правила роботи дитсадків:

Перед початком роботи закладу усім працівникам міряють температуру.

Дітям міряють температуру перед входом у заклад.

Працівники і діти, у яких температура буде вищою за 37,2 – не допускаються у заклад.

Батьки, які приводять дитину у заклад, повинні користуватися масками.

Заклади мають бути оснащені антисептиками. Діти користуються ними виключно під наглядом вихователя.

В ігровій формі за власним прикладом вихователі навчають дітей користуватися засобами захисту, правильно кашляти і міряти температуру.

Що заборонено у дитсадках:

Використання багаторазових рушників.

Використання м’яких іграшок.

Використання килимів з довгим ворсом.

Використання вуличного взуття всередині дитсадка.

Проведення масових заходів за участі дітей більш ніж однієї групи та за участю глядачів.