Дата: 14.02.2021 15:33

Володимир-Волинська єпархія Православної Церкви України

13 лютого 2021 року, Преосвященний Матфей єпископ Володимир-Волинський і Турійський, з архіпастирським візитом відвідав парафію с. Галинівка Оваднівського благочиння де у місцевому Свято-Сергієвському храмі звершив Божественну літургію.

Це перше архієрейське Богослужіння громади у юрисдикції Православної Церкви України.

Нагадаємо, що громада остаточно вирішила покинути УПЦ (МП) коли їх попередній настоятель от. Олексій Шаран у соцмережах привітав президента (країни агресора) Росії з Днем ангела.

З того часу громаді довелось пройти тернистий шлях у відстоюванні свого права на перереєстрацію статуту до ПЦУ.

Громада боролась за свій храм, терпіла приниження від духовенства МП, довгий час їх документи не реєстрували. Тому було прийняте рішення шукати правду в обласному центрі, де парафіяни стали уже вимагати в ОДА зрушити їх справу з мертвої точки.

Після того, як люди зібралися ночувати в державній адміністрації, відомості про перереєстрацію релігійної громади села Галинівка Володимир-Волинського району внесли до реєстру Мін'юсту.

З Божою допомогою з молитвою громада домоглася свого права.

І ось відбулось свято.

На території храму владику Матфея зустріли парафіяни, які привітали архіпастиря й піднесли хліб-сіль.

За літургією Його Преосвященству співслужили: благочинний, настоятель храму прот. Сергій Місан та запрошене духовенство.

Після літургії архієрей звернувся до присутніх з проповіддю, у якій подякував парафіянам за стійкість у відстоюванні єдиної помісної Православної Церкви України.

За Богослужінням панувала радість між парафіянами, що чують Слово Боже зрозумілою рідною Українською мовою.

Далі відбувся подячний молебень.

Богослужіння завершилось уставним многоліттям.May be an image of 9 людей, people standing та у приміщенні