Експерт_консультує:ВИРОЩУЄМО ЗДОРОВУ РОЗСАДУ.
#Рубрика_Експерт_консультує #Територія_майстерності
Весна завжди починається несподівано, проте це не означає, що до неї не треба готуватися. Вирощування розсади здається заняттям простим і нехитрим, однак це оманлива простота.
Правильна підготовка насіння до посадки дуже важлива. Саме від якості посадкового матеріалу залежить майбутній урожай. Тільки найкраще насіння гарантує відмінну схожість, проростання й отримання сильних і здорових рослин.
Найважливіші складові для якісної розсади:
Купівля насіння – перший і найвідповідальніший крок, з неякісного насіння може нічого не вирости або з’являться слабкі, нежиттєздатні паростки. Зверніть увагу не тільки на дату збору насіння (і/або фасування), але і умови зберігання в магазині. Насіння повинно зберігатися в помірно теплому і сухому місці, але не в жаркому і вологому. При купівлі насіння також необхідно звертати увагу на пакування. Воно повинно бути розфасоване в оригінальну упаковку для роздрібної торгівлі.
Правильний ґрунт для посадки. Структурний склад ґрунту також має важливе значення – насіння треба висівати в добре дреновану пористу і досить поживну суміш. Як правило, такий ґрунт складається з декількох видів землі: дернової, листової, торф’яної і піску, для більшості культур кислотність повинна бути слабкою – рН в межах 6-6,5.
Коли сіяти насіння на розсаду. Важлива умова отримання здорової розсади — правильно визначити час посіву. Не треба прагнути отримати розсаду як можна швидше, або навпаки, встигнути виростити хоч щось в кінці весни.
Інформація про терміни посіву міститься на звороті упаковки з насінням, однак вони можуть бути досить умовні, завжди орієнтуйтеся на клімат у власній місцевості і погодні умови поточного року. Як правило, діапазон строків сівби становить 2-3 тижні, вибирайте золоту середину від рекомендованих чисел місяця.
Правильна техніка посіву. Глибина загортання насіння важлива для якісного проростання. Якщо її перевищити, насіння буде проростати занадто довго або згниє в землі. Якщо недосипати землі, насіння може пересохнути або сіянці швидко поляжуть на ще слабких стеблинках.
Існує загальне правило посадки будь-яких культур, глибина загортання насіння в ґрунт дорівнює двом діаметрам насіння. Дрібне пилоподібне насіння взагалі не присипають землею – воно заглиблюється в неї при зволоженні.
Ось і всі основні моменти, які необхідно дотримуватися для того, щоб виростити якісну розсаду.
Кігічак Оксана Михайлівна, головний спеціаліст відділу контролю в насінництві та розсадництві Управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби