Інформація щодо ринку електроенергії

Дата: 17.02.2021 20:03

На ринку електроенергії на даний час нараховується 172 постачальники, які отримали доступ до мереж операторів систем розподілу на території Волинської області.

Їх перелік можна знайти на сайті ПрАТ «Волиньобленерго» за посиланням http://energy.volyn.ua/spozhyvacham/pzree/!files/voe-reestr-rozrahunok.pdf

На даний час відсутній єдиний ресурс де можна ознайомитися та порівняти ціни всіх постачальників електроенергії.

Послуги з розподілу електроенергії надають оператори системи розподілу. В області це:

- ПрАТ «Волиньобленерго» (яке співпрацює з найбільшою кількістю постачальників) вартість розподілу з 01.01.2021 – 0,35 грн (з ПДВ) за 1 кВт год.,

- Волинська філія ДП «Волинські регіональні мережі»  (для шахт Нововолинська),

- АТ «Укрзалізниця», вартість розподілу з 01.01.2021 – 1,09 грн (з ПДВ) за 1 кВт год.,

Для населення ринок електроенергії повинен вступити в дію з 1 липня 2021 року.

На даний час побутовим споживачам та малим не побутовим споживачам потужністю до 50 кВт надається універсальна послуга з постачання електроенергії, яка включає в себе вартість розподілу та регулюється Кабінетом Міністрів України. Ціна універсальної послуги для побутових споживачів становить 1,68 грн (з ПДВ) за 1 кВт год. незалежно від об’єму споживання.

На території Волинської області єдиним надавачом універсальної послуги визначено ТОВ «Волиньелектрозбут».

Кабінет Міністрів України постановою від 28.12.2020 № 1325 встановив для всіх побутових споживачів в Україні фіксовану ціну на електроенергію з 1 січня по 31 березня 2021 в розмірі 1,68 грн (з ПДВ) за 1 кВт.год незалежно від об’єму споживання, відповідно скасувавши пільговий тариф на об’єм споживання до 100 кВт.год в місяць та ті пільгові тарифи, що стосувались окремих груп населення.

Ознайомитись з постановою можна за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1325-2020-%D0%BF#Text .

Кабінет Міністрів України планує виділити 1,4 млрд грн  з держбюджету на компенсації відміни пільгових тарифів споживачам, які використовують електроенергію для опалення за виключенням отримувачів житлових субсидій.

Відповідний проект постанови підготовлено Мінсоцполітики, в якому зазначено, що кошти компенсації будуть передані постачальникам послуг, і будуть використані як оплата за спожиту в першому кварталі електроенергію.