В гімназії с. Верба люблять творчість поетеси Ліни Костенко.

Дата: 19.03.2021 19:28

19 березня народилася надзвичайно красива і талановита жінка – поетеса Ліна Костенко.

Геніальна українська улюблениця, поетеса-шістдесятниця, лауреатка Шевченківської премії (1987), Премії Антоновичів (1989), Премії Петрарки (1994), нагороджена медаллю Святого Володимира, Почесною відзнакою Президента України (2000). У 2000 р. стала першим лауреатом Міжнародної літературно-мистецької премії ім. Олени Теліги і нагороджена Орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня у березні 2000 року.

Перша збірка її поезій «Проміння землі» вийшла у 1957 р. У  1958 р. з’являється збірка «Вітрила», у 1961 р. – «Мандрівки серця», далі виходять «Неповторність», «Маруся Чурай», «Сад нетанучих скульптур», дитяча збірка «Бузиновий цар» та ін. Фото без опису

Поетеса продовжує дарувати читачам щирість своєї душі, красу рідного слова, філософське осмислення життя.

Цю незвичайну, творчу людину недарма називають «королевою української поезії» ХХ століття. Ми (комунальний заклад "Гімназія села Верба Оваднівської сільської ради") не змогли залишитися байдужими.

Догога, шановна, Ліно Василівно! Дай, Боже, Вам здоров’я і благополуччя, любові сім’ї і поваги знайомих, щоб у Вашому домі завжди було тепло, затишно і Ви ще довго дарували нам свої неповторні поезії.