Продаж землі, що перебуває в оренді
Після відкриття ринку земельну ділянку с/г призначення можна буде продати, навіть якщо вона перебуває в довгостроковій оренді. Земля належить власнику і він може розпоряджатися нею, як захоче.
Проте є кілька нюансів. Якщо власник орендованого паю захоче його продати, він повинен звернутися до нотаріуса. Той мусить повідомити про це орендару, бо саме орендар має переважне право купити цю землю.
Якщо власник землі має покупця, який готовий придбати його ділянку за певну ціну, то орендар має першочергове право купити цю ж земельну ділянку, якщо готовий сплатити таку ж саму ціну.
Намір про продаж ділянки, що уже орендується, необхідно зареєструвати у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно не пізніше ніж за два місяці до угоди про купівлю-продаж.
Якщо ділянку планують продати не на торгах, то заява про реєстрацію наміру подається тому ж нотаріусу, який здійснюватиме нотаріальне посвідчення договору купівлі-продажу, разом з проєктом такого договору, а той уже зобов’язаний протягом трьох робочих днів повідомити про це орендаря цінним листом з описом вкладень та повідомленням про вручення або ж особисто під розписку.
Якщо орендар відмовляється отримувати повідомлення, то він все одно вважається повідомленим, але про це необхідна відповідна позначка.
Якщо власник земельної ділянки змінив ціну та інші умови договору купівлі-продажу зазначена процедура здійснюється повторно.