Робоча нарада щодо проведення фестивалю "Український коровай -сузіря"

Дата: 02.09.2021 19:55

2 вересня в залі засідань райдержадміністрації  відбулась робоча нарада  під головуванням заступника голови райдержадміністрації  Андрія Сторонського з представниками громад які відповідають за  галузь культури   щодо організації  та проведення фестивалю традиційної національної культури «Український коровай сузір’я, який цьогоріч  відбудеться 26 вересня у парку «Слов’янський» міста Володимира Волинського. Як  повідомив Андрій Сторонський на початку наради у  положення про фестиваль будуть внесені зміни та кожна з громад буде включена до числа його засновників, що дасть змогу проводити дане дійство на території своєї громади. Тобто надалі кожного року фестиваль відбуватиметься в іншій  громаді Володимир-Волинського району. Черговість проведення буде визначена шляхом жеребкування.  В подальшому ході робочої наради  до слова запросили виконуючу обов’язки начальника відділу гуманітарної політики райдержадміністрації  Галину Руденчук яка зазначила, що з метою належної підготовки та проведення чотирнадцятого щорічного фестивалю кожна з громад повинна забезпечити роботу етнографічного майданчика в стилі притаманному кожному з регіонів району з різноманітним начинням у народному стилі, виступи фольклорних колективів, показ фрагментів весільних обрядів,  різноманітні майстер-класи народних умільців, виставку фотографій «Весілля моєї бабусі» та тематичні фотозони. Як наголосила Галина Руденчук захід традиційно розпочнеться із урочистої ходи від адмінбудівлі, у якій візьмуть участь кожна з громад. Для цього учасники ходи повинні підготувати табличку з відповідною назвою своєї громади. На самкінець наради заступник голови райдержадміністрації зазначив, що попередньо планується в рамках фестивалю провести ярмарку сільськогосподарської продукції , та виставку хлібопекарських виробів.