РІШЕННЯ "Про внесення змін до регламенту діяльності Оваднівської сільської ради восьмого cкликання"
ОВАДНІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
ВОЛОДИМИР-ВОЛИНСЬКОГО РАЙОНУ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ХIХ сесія VIII скликання
РІШЕННЯ
12.08.2022 с. Овадне №19/10
Про внесення змін до регламенту
діяльності Оваднівської сільської ради
восьмого cкликання
З метою забезпечення стабільної та безпечної роботи сільської ради в період дії воєнного стану, з урахуванням Закону України «Про правовий режим воєнного стану», указів Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», від 14.03.2022 № 133/2022 та від 18.04.2022 № 259/2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», на підставі підпункту 1 пункту 1 статті 26, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сільська рада
В И Р І Ш И Л А:
- Внести зміни до Регламенту Оваднівської сільської ради восьмого скликання, затвердженого рішенням Оваднівської сільської ради від 24 листопада 2020 року № 1/7, виклавши РОЗДІЛ 7 в новій редакції:
Розділ 7. Порядок проведення дистанційних засідань
Стаття 84. Проведення пленарнихзасідань в режимівідеоконференції та/абоаудіоконференції
1. У разі потреби (у випадкувстановлення карантину та інших форс-мажорнихобставин) пленарнізасіданняможутьпроводитися в режимівідеоконференціїабоаудіоконференції, абоодночасно в режимівідеоконференції та аудіоконференції (далі – дистанційнезасідання). Організаційні та іншінеобхідні заходи для забезпеченняпроведення пленарного засідання в режимідистанційногозасіданняздійснюютьсясільською радою в адмінприміщенні села Овадне в робочомукабінетіголовисільської ради, або в іншомувизначеномумісці.
2. Місцепроведення пленарного засіданняОваднівськоїсільської ради в режимідистанційногозасіданнявизначається головою сільської ради, або особою, яка здійснюєйогоповноваження, абоіншою особою відповідно до Закону України «Про місцевесамоврядування в Україні».
Місцепроведення пленарного засідання – цемісце, де перебуваєголовуючий та здійснюєтьсяорганізаційно-технічнезабезпеченняпроведення пленарного засіданнясесії в дистанційномурежимі.
3. Під час проведення пленарного засіданнясесіїсільської ради в режимідистанційногозасідання в місціпроведення разом з головуючимможутьперебуватилишекерівництвосільської ради, доповідачі, члени лічильноїкомісії,депутати, працівникивиконавчогоапаратусільської ради та секретарсільської ради.
4. ІншідепутатиОваднівськоїсільської ради, які не маютьзмогиособистоперебувати в сесійнійзалі,абомісціпроведення пленарного засіданнясільської ради, беруть участь у пленарному засіданні в режимідистанційногозасідання.
5. Записдистанційногозасідання пленарного засіданнясесії є невід’ємноючастиною протоколу пленарного засіданнясесії.
Стаття 85.Деякіособливостіпроведеннясесіїсільської ради в режимідистанційногозасідання.
1. Пленарнізасіданнясесіїпроводяться в режимідистанційногозасідання без застосуванняелектронноїінформаційноїсистеми.
2. У випадкупроведення пленарного засіданнясесії в режиміаудіоконференції депутат сільської ради бере участь в аудіоконференції через тізасобизв’язку (номер мобільногоабостаціонарного телефону тощо), інформаціящодоякихбула ним надана до сільської ради. У випадкуїхзміни депутат сільської ради зобов’язанийневідкладнонадати до сільської ради оновленуінформаціющодозасобівзв’язку, через які депутат братиме участь в аудіоконференції.
Стаття 86.Доведення до відомадепутатів і населеннярішення про проведеннясесіїсільської ради в режимідистанційногозасідання.
1. Рішення про дистанційнезасідання доводиться до відомадепутатівсільської ради і населеннягромади, як правило, не пізніш як за день до його початку іззазначенням порядку денного та, за можливості, порядку відкритого доступу до трансляціїдистанційногозасіданняОваднівськоїсільської ради. Рішення про дистанційнезасіданнярозміщується на офіційномувебсайтісільської ради з одночаснимнаправленнямцієїінформації та проєктівактівізсупровідними документами на особистіелектронніадреси, щобулинадані депутатами сільської ради.
2. Рішення про проведеннядистанційногозасідання разом з порядком денним та відповіднимиматеріаламиможутьдоводитись до відомадепутатівсільської ради в іншийспосіб.
Стаття 87.Формуванняпроєкту порядку денного засіданнясесіїсільської ради, якіпроводяться в режимідистанційногозасідання
1. Проект порядку денного дистанційногозасіданняформується головою сільської ради або особою, яка здійснюєйогоповноваження.
2. До порядку денного дистанційногозасіданняможутьвключатися будь-якіпитання, що належать до компетенціїсільської ради.
Стаття 88.Закінчення обговорення порядку денного
1. Післязакінченняобговорення порядку денного головуючий на засіданніоголошує про перехід до голосування в режимідистанційногозасідання та про його початок.
Стаття 89.Деякіособливостіпроведенняголосування в режимідистанційногозасідання
1. При проведенні пленарного засіданнясесії в режимідистанційногозасіданнялічильнакомісіяобирається з числа депутатівсільської ради у складіголови та двохчленів.
При цьому в режимідистанційногозасіданняпідрахунокголосівдепутатівщодообрання складу лічильноїкомісіїсесіїздійснюється секретарем.
2. Відкритепоіменнеголосування в режимідистанційногозасідання проводиться особистокожним депутатом сільської ради шляхом озвученнясвоєїпозиції («за», «проти», «утримався», «не голосував») і фіксаціїлічильноюкомісією результату цьогоголосування, щодолучається до протоколу сесії.
Стаття 90. Попередняреєстраціядепутатів в режимідистанційногозасідання.
1. Перед відкриттям пленарного засідання сесії сільської ради в режимі дистанційного засідання секретарем сільської ради проводиться реєстрація депутатів сільської ради, які в режимі дистанційного засідання мають брати участь у пленарному засіданні. Під час реєстрації депутат сільської ради називає секретарю своєпрізвище, ім’я, по батькові та номер посвідчення депутата. Головуючийповідомляє про результатиреєстраціїдепутатівсільської ради.
2. Головуючийвідкриваєпленарнезасіданнясесії в режимідистанційногозасідання у разі, якщо для участі в ньому за інформацією, наданою секретарем ради, зареєструвалисьбільшістьдепутатівсільської ради відзагального складу ради.
Стаття 91.Прийняттярішення в режимідистанційногозасідання
1. Голосуваннядепутатівсільської ради на пленарному засіданнісесії в режимідистанційногозасідання (в тому числі тих депутатівсільської ради, якіприєднались до участі у ньомупісляйоговідкриття) відбуваєтьсянаступним чином:
1) головуючийназиваєпрізвище, ім’я та по батькові депутата сільської ради в алфавітному порядку і при можливостізображенняцього депутата сільської ради виводиться на інформаційне табло в приміщенні, в якомувідбуваєтьсятакезасідання;
2) депутат сільської ради післяоголошенняголовуючимйогопрізвища, ім’я та по батькові, в режимідистанційногозасіданняназиваєсвоєпрізвище, ім’я, по батькові, номер посвідчення депутата, післячогоособистоздійснюєголосування шляхом озвученняпозиції «за», «проти», «утримався» або «не голосував». Тривалість часу голосування кожного з депутатівсільської ради становить, як правило, не більше 15 секунд. У разінеобхідностітривалість часу голосуванняможе бути збільшенаголовуючим.
У випадкувідсутності у депутата сільської ради пропозицій, поправок та заперечень до проєктуабопроєктіврішеньсільської ради вінмає право здійснитиодночасноголосування за декількапитань порядку денного, про що депутат попереджаєголовуючого перед проведеннямголосування;
3) після кожного голосування депутата сільської ради лічильнакомісіяписьмовофіксуєособистеволевиявлення депутата сільської ради, щодолучається до протоколу сесії.
2. У разі, якщо з технічних причин депутат сільської ради не змігпроголосувати, такому депутату сільської ради повторно надаєтьсяможливістьпроголосуватипіслязавершенняголосуванняусіма депутатами сільської ради, якіберуть участь у сесії.
3. Післязавершенняголосуванняусіма депутатами сільської ради, якіберуть участь у пленарному засіданнісесіїсільської ради в режимідистанційногозасідання, голова лічильноїкомісіїабовизначенийЛічильноюкомісієюпредставник з її складу доповідає про результатиголосування за питання з порядку денного сесії, післячогоголовуючийоголошуєрішення, прийнятеоваднівськоюсільською радою.
Стаття 92.Деякіпитанняпроведеннясесії та прийняттярішення в режимі аудіоконференції.
1. У випадкупроведення сесіїсільської ради в режимі аудіоконференції, розглядпитань порядку денного сесії та голосуваннядепутатівсільської ради на пленарному засіданнісесії в такому режимі (в тому числі тих депутатівсільської ради, які приєднались до участі у ньомупісляйоговідкриття) відбувається шляхом з’ясування секретарем сесіїволевиявленнядепутатівсільської ради за допомогоюзасобів телефонного зв’язкунаступним чином:
1) секретарсільської ради за допомогоюзасобів телефонного зв’язкутелефонує на мобільніабостаціонарнітелефонніномеридепутатівсільської ради, якібулинадані депутатами до сільської ради;
2) під час телефонноїрозмови (яка за можливостізаписується) та за присутностілічильноїкомісії і головуючого на сесії, секретарсільської ради письмовофіксуєволевиявлення депутата (позицію) «за», «проти», «утримався» або «не голосував» щодопитання,абоокремихпитань порядку денного сесії, щодолучається до протоколу сесії;
3) післязавершенняголосуванняусімазареєстрованими на сесіїсільської ради депутатами, лічильнакомісіяузагальнюєінформацію, надану секретарем сільської ради, для встановленнярезультатівголосування, щооформлюєтьсявідповідними протоколом, якийпідписують члени лічильноїкомісії та якийдолучається до протоколу сесії;
4) результатиголосуваннящодопитань порядку денного сесіїпісляїхузагальненнялічильноюкомісією шляхом підписаннявідповідного протоколу доводяться до відомадепутатів.
2. У разі, якщо з технічних причин депутат сільської ради не змігпроголосувати, такому депутату сільської ради повторно надаєтьсяможливістьпроголосуватипіслязавершенняголосуванняусіма депутатами сільської ради, якіберуть участь у сесії.
3. За наявності у депутатівсільської ради пропозицій та поправок до порядку денного сесії та/або до проєктіврішеньсільської ради – вони подаються в термін не пізнішеніж за три години до початку пленарного засіданнясесіїсільської ради до секретаря сільської ради відповіднимизасобамизв’язку (мобільний, стаціонарнийтелефоннийзв’язок, електроннапошта, тощо) для їхдоведення до відомаіншихдепутатів, а також з метою визначенняволевиявленнядепутатівщодонаданихпропозицій та поправок до порядку денного сесії та/або до проєктіврішеньсільської ради на пленарному засіданнісесії.
Стаття 93. Слово для виступу та внесення депутатом пропозицій та поправок до проєктіврішень в режимідистанційногозасідання.
1. Головуючий на пленарному засіданнісесії в режимідистанційногозасіданнянадає депутату слово для виступу, у тому числі для озвученняпропозицій та поправок до проєктіврішень, лише у разізапису депутата для виступу шляхом усногоповідомлення про цеголовуючого депутатом сільської ради, а такожприйняттяпроєктурішення з питання порядку денного сесії за основу.
2. Пропозиції, додатковіпункти до проєктіврішень, щовносяться на голосування в режимідистанційногозасідання, мають бути озвученіїхініціатором у такійредакції, щоб вона давала однозначнерозуміння того, за щомаютьголосуватидепутати.
3. Обговорення і проведенняголосування з різнихпитань, пропозицій та поправок проводиться таким чином, щобз'ясуватидійсневолевиявленнябільшостідепутатівщодо них та в такому самому порядку, щовизначенийцим Регламентом для прийняттярішеньсільською радою у режимідистанційногозасідання.
Стаття 94. Деякіпитанняпроведення пленарного засіданнясесії в режимідистанційногозасідання.
1. У випадках, не передбачених цим Регламентом, питання, що стосуються організації проведення пленарного засідання сесії в режимі дистанційного засідання, вирішуються головою сільської ради, або особою, яка здійснює його повноваження, або іншою особою відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».».
2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з гуманітарних питань, з питань прав людини, законності, депутатської діяльності, етики, регламенту і здійснення контролю за дотриманням вимог діючого законодавства щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.
Голова Сергій ПАНАСЕВИЧ