Фішинг - різновид шахрайства.

Дата: 10.01.2023 09:50

Володимирський районний відділ поліції попереджає.

Фішинг – це різновид шахрайства, який використовується з метою отримання особистих відомостей, які в свою чергу дають можливість викрасти гроші, встановити хакерське програмне забезпечення на пристрої, зламати обліковий запис у соцмережах або пошті.

Як це виглядає технічно?🤔
Наприклад, ви отримали лист або інше повідомлення із пропозицією виконати дію: заплатити кошти, ввести пароль або перейти за посиланням. Після цього зловмисник, може отримати доступ до ваших акаунтів або заразити ваш пристрій вірусом.

Ознаки фішингу:
▪️апелювання до емоцій (страх, сором);
▪️спонукання до дії;
▪️акцент на тому, що діяти треба терміново;
▪️міститься заклик про введення пароля, особистих даних, даних про фінансові рахунки.

Як не убезпечити себе:
🔐не відкривайте підозрілі файли та посилання у листах, які надійшли від невідомих користувачів;
🔐будьте пильними під час отримання листів з проханням надати конфіденційну інформацію. Пам’ятайте, банк та інші організації ніколи не будуть просити надіслати особисті дані електронною поштою;
🔐не звертайте уваги на залякування, відразу зв’яжіться з організацією, яка нібито відправила вам лист, через перевірений канал.

Уважність і обережність в інтернеті захистить вас від зайвих хвилювань і не дозволить стати жертвою шахраїв.