РІШЕННЯ 26/20 Про затвердження Положення про бібліотеку с. Свійчів Оваднівської сільської ради

Дата: 26.06.2023 12:18

ХХVI сесія VIII скликання

16.06.2023                                    с. Овадне                                                       26/20

Про затвердження Положення

про бібліотеку с. Свійчів

Оваднівської сільської ради

Відповідно до ст. 26, ч.1 п. «а» ст.. 32, ст.. 40 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про бібліотеки і бібліотечну справу», сільська рада

ВИРІШИЛА:

1.  Затвердити Положення про бібліотеку с. Свійчів Оваднівської сільської ради (додаток).

2.Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з гуманітарних питань, з питань прав людини, законності, депутатської діяльності, етики, регламенту і здійснення контролю за дотриманням вимог діючого законодавства щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

Голова                                                                             Сергій ПАНАСЕВИЧ

Шамріцька Н. 0631928520

до рішення 26 сесії сільської ради

VIІІ скликання

16.06.2023 № 26/20

Положення про бібліотеку с. Свійчів

1. Загальні положення

1.1      Бібліотека с. Свійчів у своїй діяльності керується законами України, постановами і наказами міністерства, обласного управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації, Гуманітарного відділу виконавчого комітету Оваднівської сільської ради, рекомендаціями методичних центрів, планами роботи  і дійсним Положенням.

1.2       Бібліотека  формує і зберігає універсальне ядро бібліотечного фонду.

1.3      Бібліотека – інформаційна, освітня і культурно-дозвіллєва установа.

2.Основні завдання

2.1      Задоволення потреб населення в бібліотечно-інформаційному обслуговуванні.

2.2      Забезпечення збереженості бібліотечного фонду.

2.3      Сприяння розвитку і задоволення духовних потреб людей, реалізація їхніх інтересів і потреб у вільний час.

2.4      Розширення асортименту бібліотечно-інформаційних послуг, підвищення їхньої якості.

3.Зміст роботи

3.1     Організація обслуговування книгою та інформацією різних груп користувачів, а також виробничих колективів гідно з «Єдиним планом   бібліотечного   обслуговування населення».

3.2      Формування читацького контингенту бібліотеки. Залучення до користування бібліотекою працівників різноманітних  виробництв, спеціалістів, молоді, учнів, пенсіонерів та ін.

Систематичне вивчення складу користувачів, їх інтересів та запитів.

1. Робота з користувачами:
    • організація обслуговування користувачів в бібліотеці та за місцем проживання;
    • оперативне задоволення читацьких запитів шляхом видачі літератури додому;
    • головне в роботі з користувачами - індивідуальна робота та масова популяризація літератури: реклама бібліотечно-бібліографічних знань і виховання культури читання через використання преси, соціальних мереж;
    • забезпечення довідково-бібліографічного та інформаційного обслуговування читачів та виробничих колективів;
    • виконання бібліографічних довідок за запитами користувачів, підготовка списків нових надходжень;
    • облік роботи по обслуговуванню читачів;
    • здійснення  систематичного  контролю  за  своєчасним  поверненням до  бібліотеки виданих користувачам документів;
    • урахування читацьких запитів при формуванні інформаційних ресурсів в проведенні масових заходів;
    • інформування користувачів про всі види послуг, що їх надає бібліотека;
    • бібліотека обслуговує окремо дорослих читачів та читачів-дітей.

3.4 Робота з фондом бібліотеки:

• участь в комплектуванні  фонду бібліотеки;
    • вивчення складу і використання фонду бібліотеки;
    • виявлення і відбір невикористаної, непрофільної, дублетної  літератури;
    • очищення фонду від застарілих та зношених видань;
    • систематичний аналіз незадоволеного запиту читачів бібліотеки з метою виявлення прогалин в комплектуванні;

-   забезпечення охорони фонду та його перевірка;

3.5      Організація довідково-бібліографічного апарату бібліотеки, систематичне його поповнення та редагування.

4 . Організація роботи і управління

4.1                Структура та штат бібліотеки затверджується  засновником закладу  згідно установленого порядку.

4.2. Оперативне управління бібліотекою здійснює Гуманітарний відділ виконавчого комітету Оваднівської сільської ради.

4.3.               Бібліотекар призначається та звільняється з посади начальником Гуманітарного відділу виконавчого комітету Оваднівської сільської ради.

4.4. Обов'язки бібліотекаря бібліотеки визначаються «Посадовою інструкцією», затвердженою начальником Гуманітарного відділу виконавчого комітету Оваднівської сільської ради.

4.5. Бібліотекар несе відповідальність за організацію та зміст всієї роботи бібліотеки.

4.3      Бібліотекар складає річний, квартальні та щомісячні плани роботи, щорічний текстовий і статистичний звіти про роботу. Плани та звіти роботи бібліотеки затверджуються   начальником Гуманітарного відділу виконавчого комітету Оваднівської сільської ради.

4.4      Бібліотекар постійно підвищує свій фаховий рівень. Відвідує  семінари, наради тощо. Вивчає інноваційний досвід роботи бібліотек України, рекомендації обласного центру та впроваджує в практику роботи своєї бібліотеки.

4.5      Права і обов’язки бібліотекаря визначаються правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовою інструкцією.

4.6      Розпорядок роботи бібліотеки визначається в залежності від виробничої необхідності і місцевих умов регіону, затверджується сільським головою.

Начальник                                                                              Тетяна ІВАЩЕНКО

Гуманітарного відділу

виконавчого комітету