ЩО ТАКЕ ПАТРОНАТ?
ЩО ТАКЕ ПАТРОНАТ?
Патронат над дитиною - це послуга «з тимчасового догляду, виховання та реабілітації дитини в сім’ї патронатного вихователя у період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин». (пп.1 ст.252)
«Термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя встановлюється органом опіки та піклування і не може перевищувати трьох місяців.
У разі наявності обставин, що обґрунтовують необхідність і доцільність перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя понад зазначений термін, орган опіки та піклування може його продовжити. Загальний термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя не може перевищувати шість місяців.» (пп.6 ст.252) Сімейний кодекс України,
ХТО ТАКИЙ ПАТРОНАТНИЙ ВИХОВАТЕЛЬ?
Патронатний вихователь – це спеціаліст, який пройшов навчання за спеціальною програмою та на договірній основі здійснює догляд, виховання, забезпечує реабілітацію тимчасово влаштованих в його сім’ю дітей, несе відповідальність за їх життя та здоров’я в період надання цим дітям послуги патронату, допомагає дитині та її сім’ї у подоланні складних життєвих обставин.
Патронатний вихователь є тією особою, яка є безпосередньо відповідальною за життя та здоров’я влаштованої дитини, а також за якість надання послуги.
Послугу патронату орієнтована на ДІТЕЙ, які потрапили в складні життєві обставини та, за різних причин певний час не можуть перебувати у власній сім‘ї (родині) або їхні батьки чи особи, які їх заміняють, не можуть піклуватись про них.
Зокрема це можуть бути:
- новонароджені діти, від яких відмовились батьки в пологовому будинку/медичному закладі;
- підкинуті, безпритульні діти;
- діти з сімей, в яких існує загроза їх життю та здоров‘ю;
- діти, які зазнали насильства, жорстокого поводження;
- діти, батьки або особи, які їх заміняють, померли, пропали безвісті;
- діти, батьки/законні представники яких потребують реабілітації, лікування в стаціонарі, подолання інших складних життєвих обставин, які впливають на їх спроможність піклуватися про дітей;
інші випадки, в яких не можливо забезпечити належний догляд та виховання дитини в безпечному сімейному середовищі.
А ви знали, що за виховання дітей держава платить гроші?
Загалом - біля 20 тисяч гривень ( не враховуючи певні сімейні обставини).
Розповідаємо про виплати, які отримують ті, хто надає цю соціальну послугу
За свої послуги патронатний вихователь отримує 5 прожиткових мінімумів і зараз ця сума становить 13 420 гривень
Також передбачена соціальна допомога на дитину. Йдеться про 2,5 прожиткових мінімуми на місяць, в залежності від віку:
від 0 до 6 років – 5 680 грн;
від 6 до 18 років – 7082,5 грн.
Якщо ж у сім’ю патронатного вихователя влаштовано дитину віком до одного року, дитину з інвалідністю, малолітню або неповнолітню вагітну, ВІЛ-інфіковану дитину або одночасно двоє і більше дітей, розмір виплати збільшується від 10% до 50%.
Більше про патронатне виховання, порядок створення та діяльність таких сімей, можна дізнатися на сайті Міністерства соціальної політики
https://www.msp.gov.ua/content/patronat-nad-ditinoyu.html