Оваднівська громада
Волинська область, Володимир-Волинський район

ПРОЄКТ РІШЕННЯ №33/2 від 26.02.2024 Про розгляд проекту рішення сільської ради «Про затвердження Правил благоустрою та утримання території населених пунктів Оваднівської сільської територіальної громади»

Дата: 05.03.2024 11:49
Кількість переглядів: 110

ОВАДНІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

ХХХIІI сесія VIII скликання

                                                   РІШЕННЯ

 

  26.02.2024                                с. Овадне                                              33/2

   

     Про розгляд проекту рішення сільської ради «Про затвердження Правил благоустрою та утримання території населених пунктів Оваднівської сільської територіальної громади»

 

     З метою формування сприятливого для життєдіяльності людини середовища, захисту довкілля, комплексних заходів з утримання території громади в належному санітарному стані, зелених насаджень у населених пунктах Оваднівської сільської територіальної громади, керуючись ч.2 ст.5 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення», стат.26,73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.34 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», сільська рада

ВИРІШИЛА:

  1. Розмістити проект рішення сільської ради «Про затвердження Правил благоустрою території населених пунктів Оваднівської сільської територіальної громади»» у мережі Інтернет на веб - сайті Оваднівської сільської ради Володимирського району Волинської області.
  2. Керівнику комунального господарства Недокусу Івану Богдановичу подати до районної газети інформацію про прийняття даного рішення.
  3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію

сільської ради з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку,                          житлово-комунального         господарства,          благоустрою,

енергозбереження, транспорту, регуляторної політики, інвестицій та міжнародного співробітництва.

 

 

Сільський голова                                                            Сергій ПАНАСЕВИЧ

 

Дубенчук Катерина

0963395214

Правила

благоустрою та утримання території населених пунктів

Оваднівської територіальної громади

1. Загальні положення

         Правила благоустрою та утримання території Оваднівської сільської територіальної громади  (далі-Громада) (далі – Правила) розроблені з врахуванням законів України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про благоустрій населених пунктів”, “Про охорону навколишнього природного середовища”, “Про відходи”, “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення”, інших законів та нормативних актів України, які регулюють правовідносини у сфері благоустрою населених пунктів.

Дія цих Правил поширюється на правовідносини, що виникають у сфері благоустрою Громади і спрямовується на створення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля, збереження і охорону навколишнього природного середовища, забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення.

Учасниками правовідносин з питань благоустрою Громади, згідно з цими Правилами, є керівники та інші посадові особи підприємств, установ та організацій, незалежно від форм власності і відомчого підпорядкування, а також населення територіальної громади, яке на ній проживає.

Управління у сфері благоустрою Громади здійснює виконавчий комітет Оваднівської сільської ради.

Рішення Оваднівської сільської ради щодо благоустрою громади є обов’язковим для виконання розміщеними на території громади  підприємствами, установами, організаціями та громадянами.

Благоустрій здійснюється в обов’язковому порядку на всій території громади.

2. Забезпечення державних, громадських та приватних інтересів

у сфері благоустрою населеного пункту

Кожен громадянин Оваднівської сільської територіальної громади має право на вільний доступ до Правил, на участь в обговоренні проєкту Правил, внесення до них змін та на участь у розробці і здійсненні заходів з благоустрою території громади.

Обговорення проєкту Правил громадськістю здійснюється шляхом публічних обговорень та оприлюднення їх через наглядну агітацію.

Внесення змін до Правил  здійснюється  Оваднівською сільською радою у встановленому законодавством порядку.

При внесенні змін до Правил зберігаються вимоги щодо їх громадського обговорення і розгляду пропозицій та зауважень до них.

 

 

3. Повноваження органів самоорганізації населення у сфері

благоустрою населених пунктів:

3.1. Органи місцевого самоврядування мають право:

- вносити в установленому порядку на розгляд Оваднівської сільської ради пропозиції з питань благоустрою населених пунктів;

- організовувати участь населення у виконанні робіт з благоустрою населених пунктів;

- здійснювати громадський контроль за дотриманням Правил благоустрою населених пунктів;

- інформувати населення про здійснення заходів з благоустрою населених пунктів;                                                                                                                              - вирішувати інші питання у цій сфері відповідно до вимог чинного законодавства.

 

4. Порядок здійснення благоустрою та утримання території

об’єктів благоустрою

4.1. До організації благоустрою та утримання територій об’єктів благоустрою залучаються підприємства, установи, організації усіх форм власності, громадські організації та мешканці населених пунктів.

4.2. Відповідальність за виконання цих Правил покладається на громадян, керівників та працівників підприємств, організацій і установ, розташованих на території громади.

4.3. Межі об’єктів благоустрою та прилеглих територій визначаються виконавчим комітетом сільської ради у відповідності з договором, який укладається між власником об’єкта благоустрою та комунальним господарством (примірний договір додається).

4.4. Роботи з утримання, реконструкції, капітального та поточного ремонту об’єктів благоустрою ( спортивних майданчиків, вулиць, доріг, пішохідних доріжок, проїздів,  кладовищ, вуличного освітлення, зеленого господарства, будинків та споруд, а також інших територій загального користування, що належать до комунальної власності Оваднівської сільської територіальної громади), виконуються спеціалізованими організаціями та підприємствами, які визначаються виконавчим комітетом сільської ради.

4.5 Території підприємств, організацій, установ та закріплені за ними земельні ділянки, які не відносяться до комунальної власності територіальної громади, утримуються в належному стані їх власником, або уповноваженою власником особою.

4.6. Роботи з нового будівництва, розширення, реконструкції, реставрації та капітального ремонту об’єктів благоустрою виконуються лише за умови отримання дозволу у районному відділі архітектури та містобудування і за погодженням з виконавчим комітетом сільської ради.

4.7. Благоустрій присадибної ділянки проводиться її власником або користувачем цієї ділянки. Власник або користувач присадибної ділянки повинен забезпечувати належне утримання території земельної ділянки загального користування,  прилеглої до його присадибної ділянки.

4.8. Прибирання та благоустрій прибудинкових територій багатоквартирних житлових будинків та належних до нього будівель і споруд проводиться мешканцями вищезазначених будинків

5. Вимоги до впорядкування території населеного пункту

5.1 Права і обов’язки підприємств, установ та організацій у сфері благоустрою населеного пункту

5.1.1 Підприємства, організації та установи мають право: 

- брати участь у розробленні програм соціально-економічного та культурного розвитку територіальної громади заходів з благоустрою їх територій;

- вимагати зупинення робіт, що виконуються з порушенням правил благоустрою території населеного пункту або призводить до її нецільового використання;

- вимагати негайного виконання робіт з благоустрою в разі, якщо невиконання таких робіт може завдати шкоду життю або здоров’ю громадян, їх майну та майну юридичної особи;

- брати участь у роботі комісій з прийняття в експлуатацію нових, реконструйованих та капітально відремонтованих об’єктів благоустрою;

- вносити на розгляд сільської ради пропозиції щодо поліпшення благоустрою територіальної громади.

5.1.2 Підприємства, організації та установи у сфері благоустрою населених пунктів зобов’язані:

 - утримувати в належному стані території, надані їм в установленому законом порядку;

- утримувати в належному стані закріплені за ними на умовах договору комунальним господарством об’єкти благоустрою та прилеглі території;

- усувати на закріплених за ними об’єктах благоустрою і прилеглих територіях за власний рахунок та в установлені строки пошкодження інженерних мереж або наслідки аварій, що сталися з їх вини;

- усувати на закріплених за ними об’єктах благоустрою та прилеглих територіях наслідки надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру в установленому порядку;

- у процесі утримання  об’єктів благоустрою дотримуватись відповідних технологій щодо їх експлуатації та ремонту, регулярно здійснювати заходи щодо запобігання передчасному зносу об’єктів, забезпечення умов функціонування та утримання їх у чистоті й належному стані;

- відшкодовувати збитки, завдані ними внаслідок порушення законодавства з питань благоустрою та охорони навколишнього природного середовища, в порядку та розмірах, установлених законодавством України.

Посадові особи підприємств, установ та організацій несуть відповідальність за невиконання заходів з благоустрою, а також за дії чи бездіяльність, що призвели до завдання шкоди майну або здоров’ю громадян, на власних та закріплених за підприємствами, установами та організаціями територіях, відповідно до чинного законодавства.

6.  Права та обов’язки громадян у сфері благоустрою населених пунктів

6.1 Громадяни у сфері благоустрою населених  пунктів мають право:

 - користуватись об’єктами благоустрою населених пунктів;

- брати участь в обговоренні правил та проектів благоустрою населених пунктів;

- вносити на розгляд виконавчого комітету та сільської ради пропозиції з питань благоустрою територіальної громади;

- отримувати в установленому законом порядку повну та достовірну інформацію про затвердження правил благоустрою території громади та внесення змін, а також роз’яснення їх змісту;

- брати участь у здійсненні заходів з благоустрою населених пунктів, озелененні та утриманні в належному стані садиб, дворів,  кладовищ, братських могил, обладнанні дитячих і спортивних майданчиків, ремонті шляхів, тротуарів і пішохідних доріжок, інших об’єктів благоустрою;

- вимагати негайного виконання робіт з благоустрою населених пунктів у разі, якщо невиконання таких робіт може завдати шкоду життю, здоров’ю або майну громадян;

- звертатись до суду з позовом про відшкодування шкоди, заподіяної майну чи здоров’ю громадян унаслідок дій чи бездіяльності власників об’єктів благоустрою.

6.2.Громадяни у сфері благоустрою населеного пункту зобов’язані:

- утримувати в належному стані власне подвір’я, прибудинкову територію і суміжний з ними тротуар, пішохідну доріжку;

- дотримуватись правил благоустрою території населених пунктів;

- не порушувати права і законні інтереси інших суб’єктів благоустрою населених пунктів;

- проводити щотижнево санітарний день очищення, прибирання, підмітання подвір’я, тротуару, пішохідної доріжки, тощо;

- своєчасно скошувати або іншими методами знищувати бур’яни на присадибній, прибудинковій та прилеглій до них придорожній території;

- складувати побутові відходи, опале листя, органічні рештки тощо в індивідуальних господарствах на території присадибної ділянки у компостних ямах або купах для подальшого використання їх як органічного добрива;

- споруджувати туалети і зберігати гній на відстані не менше 30 метрів від джерел питної води;

- утримувати сторожових собак на прив’язі або без прив’язі лише в закритих дворах, щоб виключити можливість їх загрози здоров’ю громадян;

- на добровільних засадах здійснювати фінансування заходів з благоустрою населеного пункту, а також вулиць та прибудинкових територій за місцем проживання;

- укладати договори на вивезення твердих побутових відходів з підприємствами, які визначені на конкурсних засадах.

6.3. Громадянам у сфері благоустрою населених пунктів  забороняється:

 - вивозити і вивантажувати відходи, траву, гілки, деревину, листя, сміття, використану тару, зокрема пляшки, виготовлені з полімерних матеріалів в не відведених для цього місцях, а саме: на вулицях, прибудинкових територіях, біля річок та водойм, лісосмугах, ярах та канавах;

- засмічувати папером, недопалками, ганчір’ям, пляшками, поліетиленовими пакетами, іншими відходами та предметами вулиці, водойми та інші громадські місця;

- псувати газони, пошкоджувати і самовільно вирубувати зелені насадження;

- порушувати (руйнувати чи псувати) вулично-дорожню мережу, дорожні знаки, інші об’єкти благоустрою населених пунктів;

- випалювати суху природну рослинність або її залишки без відповідного на це дозволу органів контролю в галузі охорони навколишнього природного середовища;

- порушувати тишу на вулицях,  житлових будинках та інших громадських місцях у заборонений час (з 24-00 до 5-00), а також порушувати громадський спокій шляхом використання гучномовців та потужних освітлювальних приладів;

- порушувати права і законні інтереси громадян та інших суб’єктів благоустрою населених пунктів.

6.4 Організація утримання зелених насаджень на території населених пунктів територіальної громади

Охороні та відновленню підлягають усі зелені насадження в межах населеного пункту під час проведення будь-якої діяльності, крім зелених насаджень, які висаджені або виросли самосівом в охоронних зонах повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільчих пунктів і пристроїв.

Охорона, утримання та відновлення зелених насаджень на об’єктах благоустрою, а також видалення дерев, які виросли самосівом та сухостійних дерев, здійснюється за рахунок бюджетних коштів незалежно від підпорядкування об’єкта благоустрою, а на земельних ділянках, переданих у власність, наданих у постійне користування або оренду – за рахунок коштів їх власників або користувачів відповідно до нормативів, затверджених у встановленому порядку.

Видалення зелених насаджень здійснюється згідно з порядком видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2006 № 1045.

Відповідальними за збереження зелених насаджень і належний догляд за ними в межах населених пунктів є:

- на територіях підприємств, установ, організацій та прилеглих територіях - установи, організації і підприємства;

- на приватних садибах і прилеглих ділянках – їх власники або користувачі.

Негайне видалення пошкоджених дерев або кущів у процесі ліквідації наслідків стихійного лиха, аварійних та надзвичайних ситуацій, коли стан зелених насаджень загрожує життю, здоров’ю громадян чи майну громадян або юридичних осіб, може здійснюватися підприємствами, організаціями, установами власними силами або спеціалізованими організаціями згідно із замовленням та оплатою за виконані роботи з подальшим оформленням ордера на видалення зелених насаджень.

Проведення робіт з озеленення та видалення зелених насаджень на території населеного пункту здійснюються тільки за умови погодження з виконавчим комітетом Оваднівської сільської ради.

Охорона зелених насаджень населених пунктів громади є громадським обов’язком кожного жителя. Усі громадяни територіальної громади повинні підтримувати чистоту, порядок в своєму населеному пунктів, бережливо відноситися до зелених насаджень.

6.5 Організація санітарного очищення території населених

пунктів територіальної громади

6.5.1 Формування системи санітарного очищення території населених пунктів, збирання сміття і вторинних ресурсів, а також їх своєчасне вивезення буде здійснюватися за окремою  Програмою поводження з твердими побутовими відходами.

6.5.2.Загальним  санітарним днем на території  Оваднівської сільської ради встановлюється кожний четвер тижня.    

6.5.3. Відповідальність та контроль за організацію санітарного очищення території населених пунктів громади покладається на виконавчий комітет Оваднівської сільської ради.

6.6.  Фінансування заходів з благоустрою населених пунктів

Фінансування заходів з благоустрою території населених пунктів громади, утримання та ремонт об’єктів благоустрою здійснюється за рахунок коштів їх власників або користувачів, а також за рахунок пайових внесків власників будівель і споруд, розміщених на території об’єкта благоустрою, інших передбачених законом джерел фінансування.

Фінансування заходів з благоустрою території населених пунктів може здійснюватись за рахунок коштів державного бюджету, районного та місцевого бюджетів, коштів підприємств, установ, організацій, добровільних внесків юридичних та фізичних осіб та громадян, інших джерел, не заборонених законодавством.

Підприємства, установи та організації можуть на добровільних засадах здійснювати внески на фінансування заходів з благоустрою території населених пунктів.

6.7.    Перелік установлених законом обмежень на використання земельних ділянок об’єктів благоустрою

На об’єктах благоустрою населених пунктів забороняється: 

- виконувати земляні, будівельні та інші спеціальні роботи без дозволу, виданого в установленому законодавством порядку;

- пошкоджувати тверде покриття доріг та тротуарів, а також самовільно втручатися в інженерні мережі;

- вивозити і звалювати у не відведених для цього місцях відходи, траву, гілки, деревину, листя та інше сміття та влаштовувати стихійні звалища;

- складувати будівельні матеріали, конструкції, обладнання за межами будівельних майданчиків;

- самовільно встановлювати об’єкти зовнішньої реклами, точки торгівлі з лотків, автомобілів і причепів, столиків, візків не у відведених для цього місцях та без наявності відповідного дозволу;

- встановлювати технічні засоби регулювання дорожнього руху без погодження з відповідними органами Міністерства внутрішніх справ України;

- розпалювати багаття, спалювати сміття, листя, гілки дерев та відходи виробництва тощо;

- кидати сміття, папір, тару на вулицях,  інших громадських місцях, а також спалювати сміття в контейнерах та урнах;

- самовільно підключатися до електромережі зовнішнього освітлення та споживати електроенергію без приладів обліку.

6.8. Контроль за дотриманням Правил благоустрою території Оваднівської  сільської територіальної громади

 6.8.1. Самоврядний контроль у сфері благоустрою території населених пунктів громади здійснює Оваднівська сільська рада та її виконавчий комітет.

Самоврядний контроль за станом благоустрою території населених пунктів громади здійснюється шляхом:

- проведення перевірок територій;

- розгляду звернень підприємств, установ, організацій та громадян;

- участі в розробці та громадському обговоренні проектів благоустрою населених пунктів і внесення відповідних пропозицій на розгляд рішенням Оваднівської сільської ради;

- подання позовів до суду про відшкодування шкоди, завданої об’єктам благоустрою внаслідок порушення законодавства з питань благоустрою населених пунктів та цих Правил.

6.8.2. Громадський контроль у сфері благоустрою території населених пунктів здійснюється громадськими інспекторами благоустрою населених пунктів, які залучаються до:

- проведення спільно з працівниками органів державного контролю рейдів та перевірок додержання підприємствами, установами, організаціями та громадянами законодавства у сфері благоустрою населених пунктів;

- складання протоколів про порушення законодавства у сфері благоустрою території населених пунктів і поданні їх органам державного контролю у цій сфері та правоохоронним органам для притягнення винних до відповідальності;

- допомоги органам державного контролю у сфері благоустрою населених пунктів у діяльності щодо запобігання порушенням законодавства про благоустрій населених пунктів та цих  Правил.

6.9. Відповідальність за порушення Правил благоустрою населених пунктів

  До відповідальності за порушення цих Правил у сфері благоустрою населених пунктів, відповідно до вимог чинного законодавства, притягаються особи винні у:

- порушенні Правил благоустрою населених пунктів Оваднівської   сільської територіальної громади (стаття 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення);

- знищенні або пошкодженні зелених насаджень або інших об’єктів озеленення (стаття 153 Кодексу України про адміністративні правопорушення);

- порушені правил утримання собак і котів (стаття 154 Кодексу України про адміністративні правопорушення);

- порушенні вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях (стаття 182 Кодексу України про адміністративні правопорушення);

- самовільному зайнятті території (частини території) об’єкта благоустрою населених пунктів;

- пошкодженні (руйнуванні чи псуванні) вулично-дорожньої мережі, інших об’єктів благоустрою населених пунктів.

 

 

        

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь