РІШЕННЯ №43 Про роботу відділу соціального захисту населення Оваднівської сільської ради за 2024 рік
ОВАДНІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
РІШЕННЯ
21.03.2025 с. Овадне № 43
Про роботу відділу соціального захисту населення Оваднівської сільської ради за 2024 рік
Заслухавши інформацію начальника відділу соціального захисту населення Оваднівської сільської ради Салабай Н. П. про роботу відділу соціального захисту населення Оваднівської сільської ради за 2024 рік, керуючись ст. 34, ст.52, ст.54 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Положенням про відділ соціального захисту населення Оваднівської сільської ради, затвердженого рішенням Оваднівської сільської ради від 26.04.2023 року №25/5, з метою підвищення ефективної діяльності відділу та забезпечення прав громадян на отримання якісних соціальних послуг,виконавчий-комітет сільської ради
ВИРІШИВ:
1. Інформацію начальника відділу соціального захисту населення Оваднівської сільської ради Салабай Н. П. про роботу відділу соціального захисту населення Оваднівської сільської ради за 2024 рік взяти до відома (додано).
2. Роботу відділу соціального захисту населення виконавчого комітету Оваднівської сільської ради вважати задовільною.
3. Начальнику відділу соціального захисту населення Оваднівської сільської ради (Салабай Н.П.), забезпечити виконання Положення про відділ соціального захисту Оваднівської сільської ради.
4. Контроль за виконанням данного рішення покласти на заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів Юрика Івана Михайловича.
Голова Сергій ПАНАСЕВИЧ
Салабай Ніна 0634173935
Звіт про роботу
відділу соціального захисту населення
Оваднівської сільської ради за 2024 рік
Повномасштабне вторгнення рф в Україну стало викликом для всіх сфер життєдіяльності, не винятком стала і соціальна, яка опікується вразливими, малозахищеними та незахищеними верствами населення. З метою надання всебічної допомоги соціально незахищеним категоріям населення громади,рішенням сесії Оваднівської сільської ради від 26.04.2023 року№25/5, створено відділ соціального захисту населення Оваднівської сільської ради.
На сьогоднішній день кожен мешканець громади має можливість звернутися безпосередньо у відділ соціального захисту громади для отримання консультації щодо оформлення різних видів державних соціальних допомог, пільг та субсидій, допомог на проживання внутрішньо переміщеним особам, надання соціальних послуг особам, окремим соціальним групам, які перебувають у складних життєвих обставинах і не можуть самостійно їх подолати та з інших питань, що належать до компетенції відділу.
Основними завданнями та функціями відділу соціального захисту населення є забезпечення реалізації на території громади державної політики у сфері соціального захисту населення, з питань сім’ї та дітей, запобігання домашнього насильства, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, організації надання соціальних послуг особам, окремим соціальним групам, які перебувають у складних життєвих обставинах і не можуть самостійно їх подолати та іншим соціально незахищеним верствам населення територіальної громади.
З метою забезпечення конституційних прав жителів громади і підтримки соціально незахищених категорій населення в громаді затверджена Програма соціального захисту окремих категорій населення Оваднівської сільської територіальної громади.
На забезпечення заходів, передбачених Програмою протягом звітного року з бюджету сільської ради профінансовано 1195,0 тис. грн.
Основні заходи спрямовувались на підтримку військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх сімей, членів сімей загиблих/померлих військовослужбовців, зниклих безвісти, військовополонених та осіб з інвалідністю внаслідок війни, а саме:
- одноразова матеріальна допомога сім’ям загиблих (померлих) військовослужбовців, які брали участь в АТО/ООС на сході України та відбитті військової агресії російської федерації проти України виплачена 9 сім’ям на суму 180 тис. грн.;
- для забезпечення участі членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції у всеукраїнських заходах з вшанування пам’яті загиблих Героїв витрачено 5,0тис.грн.;
- матеріальну допомогу сім’ям загиблих учасників антитерористичної операції, які брали участь в АТО/ООС по відбитті військової агресії російської федерації проти України до Дня захисника України отримали 18 сімей на суму 160,0 тис. грн.;
- на встановлення біля могил загиблим учасникам АТО/ООС флагштоків та копій державного прапора України (металевих) та меморіальних дошок, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, а також на проведення робіт по облаштуванню Алеї Слави в селі Овадне по вул. Перемоги використано 98,4 тис. грн.;
- на відшкодування витрат за придбання похоронної атрибутики родинам загиблих/померлих військовослужбовців, які брали участь в АТО/ООС по відбитті військової агресії російської федерації проти України виплачено 80,0 тис. грн.;
- на відшкодування 50% вартості спожитої електроенергії сім’ям загиблих Героїв виплачено 2,9 тис грн.
З метою забезпечення права деяких категорій громадян на пільговий проїзд автомобільним та залізничним транспортом, за пільгове перевезення пасажирів у 2024 році відшкодовано 155,8 тис. грн.
Відповідно до Програми передбачаються видатки для надання одноразової матеріальної допомоги сім’ям, які опинилися у складних життєвих обставинах та на лікування важкохворих громадян, а також матеріальна допомога на поховання непрацюючих громадян. За 2024 рік відповідно матеріальну допомогу виплачено:
- сім’ям, які опинились у складних життєвих обставинах 16 особам на суму 37,1 тис. грн.;
- матеріальну допомогу на лікування 71 особі на суму 143,1 тис. грн.;
- допомогу на поховання непрацюючих громадян5особам на суму 18,7 тис. грн.;
- матерям загиблих/померлих військовослужбовців, які брали участь в АТО/ООС та у заходах по відбитті військової агресії російської федерації проти України до Дня матері 12 особам -12 тис. грн.;
- дітям загиблих захисників для відзначення дня народження – 4 дітям на суму 4 тис. грн.
Серед основної частини соціально незахищених категорій населення найбільше пенсіонерів. З метою привернення уваги до людей поважного віку в громаді запроваджені заходи щодо привітання з ювілейними днями народження мешканців громади 90, 95, 100 років. До цих дат громадянам виплачується матеріальна допомога. На ці заходи протягом року витрачено 18,0 тис. грн.
В громаді мешкає 318 осіб з інвалідністю, в тому числі осіб з інвалідністю І-ІІ групи - 169 осіб, ІІІ групи - 124 , дітей з інвалідністю –25.До Дня осіб з інвалідністю, який відзначається щорічно 3 грудня, особам з інвалідністю І групи та дітям з інвалідністю було придбано продуктові набори та солодкі подарунки на суму17,0 тис. грн.
Відділом проводився збір та узагальнення інформації стосовно чисельності внутрішньо переміщених осіб, які зареєструвалися на території громади. Станом на 01.01.2025 р. на території громади фактично проживає 24 внутрішньо переміщені особи (11 сімей). Здійснено виїзди для обстеження перевірки фактичного місця проживання/перебування внутрішньо переміщених осіб та складено 4 акти.
Організована робота щодо забезпечення потреб населення у якісних соціальних послугах, які надаються КУ «Центр надання соціальних послуг Оваднівської сільської ради». Відповідно до Постанови КМУ від 23.09.2020 р. №859 «Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі» в громаді здійснюється виплата компенсації фізичним особам за надані соціальні послуги на непрофесійній основі. За призначенням компенсації у минулому році звернулось 15 осіб, фактично призначено 14 громадянам. На ці цілі в 2024 році витрачено263,0 тис. грн.
Постійно вирішувались питання щодо влаштування людей похилого віку, та осіб з інвалідністю до психоневрологічних інтернатів та геріатричних пансіонатів. За минулий рік видано 1 путівку до Руденського психоневрологічного інтернату.
Розглядалось 3 звернення щодо надання соціальної послуги догляд стаціонарний за рахунок бюджетних коштів.
Відповідно до Порядку використання коштів обласного бюджету для надання одноразової матеріальної допомоги сім’ям загиблих (померлих) військовослужбовців, які брали участь у відбитті військової агресії російської федерації проти України, затвердженого розпорядження Волинської обласної військової адміністрації від 12.10.2023р. №434 прийнято та передано на розгляд комісії з питань надання одноразової матеріальної допомоги сім’ям загиблого (померлого) 8 заяв з усіма необхідними документами для виплати матеріальної допомоги сім’ям загиблих Захисників з обласного бюджету.
З метою сприяння проведенню ефективної державної політики з питань запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, протидії торгівлі людьми та забезпечення гендерної рівності на території Оваднівської сільської ради, відповідно до Законів України «Про запобігання та протидію насильству», «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків»,«Про протидію торгівлі людьми» рішенням виконавчого комітету Оваднівської сільської ради від 22.09.2023р. № 108 створено Координаційну раду з питань запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, протидії торгівлі людьми та забезпечення гендерної рівності, затверджено Положення та посадовий склад координаційної ради. За звітний період підготовлено та проведено 2 засідання координаційної ради.
Спільно з службою в справах дітей Оваднівської сільської ради та КУ «Центр надання соціальних послуг Оваднівської сільської ради» за сприяння Благодійного Фонду «МАТЕРІ БОЖОЇ НЕУСТАННОЇ ПОМОЧІ», районної організації Товариства Червоного Хреста України було видано продуктові набори сім’ям, які опинились у складних життєвих обставинах, сім’ям у яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, сім’ям безвісти зниклих військовослужбовців, внутрішньо переміщеним сім’ям та одиноко проживаючим пенсіонерам.
До дня Святого Миколая придбані солодкі подарунки для дітей з числа внутрішньо переміщених осіб, дітей, сім’ї яких опинились у СЖО та дітей, батьки яких загинули (померли) або зникли безвісти в кількості 39 шт.
Протягом звітного періоду відділом проведено роботу з організації оздоровлення дітей громади, а саме: підбір та підготовку документації на кожну дитину, що направлялась до стаціонарних дитячих оздоровчих закладів відповідно до «Порядку направлення дітей до оздоровчих закладів». Всього у 2024 році до закладів для оздоровлення та відпочинку направлено 2дітей, з них 1 дитина-сирота та 1 дитина з малозабезпеченої багатодітної сім’ї. Діти відпочивали в «Міжнародний дитячий центр «Артек», що знаходиться за адресою: Київська область, Пуща Водиця, 14-та лінія за кошти державного бюджету.
Станом на 01.01.2025 р. на обліку у відділі соціального захисту населення перебуває 8 повнолітніх недієздатних осіб, яким за рішенням суду призначено опікунів. З метою забезпечення захисту прав і законних інтересів цих осіб, протягом 2024 року проводилися обстеження умов проживання зазначених осіб та інформаційно–роз’яснювальна робота з опікунами щодо дотримання ними Правил опіки та піклування,забезпечення підопічних доглядом, лікуванням та створенням належних побутових умов для проживання.
У 2024 р. проведено 7 засідань опікунських ради, з них:
2 - щодо надання висновку органу опіки та піклування щодо доцільності позбавлення цивільної дієздатності та встановлення опіки над недієздатною особою;
5 – щодо призначення помічників повнолітніх дієздатних осіб, які за станом здоров’я не можуть самостійно здійснювати свої права та виконувати обов’язки.
Згідно Порядку реєстрації помічника дієздатної фізичної особи, яка за станом здоров’я не може самостійно здійснювати свої права та виконувати обов’язки видано 5 довідок помічника дієздатної фізичної особи.
Здійснено комісійні виїзди з метою встановлення факту здійснення особами догляду, про що складено 25 актів обстеження.
Протягом звітного періоду у відділ соціального захисту населення від Мінсоцполітики, ДСВП Волинської ОДА, Володимирської РДА, УСВП Володимирської РДА та інших інстанцій надійшло 252листа вхідної кореспонденції, з них:
- контроль за виконанням листів вищих органів влади – 88листа;
- звітів – 21листів(11 листів про надання інформації щомісяця, 6 про надання інформації щокварталу та 4 піврічні та річні звіти).
- запити на публічну інформацію – 8.
На особистому прийомі та в телефонному режимі мешканцям громади було надано 63 усні консультації щодо оформлення різних видів державних соціальних допомог, компенсацій, пільг та субсидій, допомог на проживання внутрішньо переміщеним особам та з інших питань, які відносяться до компетенції відділу. Також відділом ведеться поточна робота, а саме: – складання звітності, оформлення запитів до установ та організацій з питань, що належать до компетенції відділу. Відділ здійснює роботу в державних програмних комплексах «Соціальна громада» та ЄІССС, держателем яких є Міністерство соціальної політики.
Взято участь у 15 онлайн нарадах та семінарах, організованих департаментом соціального захисту населення Волинської ВОДА, Міністерством соціальної політики, отримано 5 сертифікатів про підвищення кваліфікації.
Підсумовуючи вищевикладене, можна зазначити, що відділом забезпечено виконання поставлених завдань щодо соціального захисту населення громади. Відповідна робота буде продовжуватись і у 2025 році. Пріоритетними завданнями відділу залишається:
- підтримка сімей військовослужбовців, ветеранів та членів їх сімей, членів сімей загиблих (померлих) Захисників, родин зниклих безвісти та полонених військовослужбовців;
- підтримка внутрішньо переміщених осіб;
- підтримка осіб (сімей), які опинились у складних життєвих обставинах та людей похилого віку.
Начальник відділу Ніна САЛАБАЙ