Оваднівська громада
Волинська область, Володимирський район

Додаток до РІШЕННЯ 43/10

Дата: 22.04.2025 12:32
Кількість переглядів: 42

                                                                            ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення Оваднівської сільської ради

Від 11.04.2025.№43/10

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг»

Оваднівської сільської ради

(нова редакція)

 

 

  1. Загальна частина

1.1. «Центр надання соціальних послуг» Оваднівської сільської ради (далі – Центр) є комунальною установою, рішення щодо його утворення, ліквідацію та реорганізацію приймається рішенням сесії Оваднівської сільської ради.

1.2. Повне найменування Центру: Комунальна установа «Центр надання соціальних послуг» Оваднівської сільської ради. Скорочене найменування: «ЦНСП» Оваднівської сільської ради.

1.3. Власником (засновником) Центру є Оваднівська сільська рада , Центр підпорядковується відділу соціального захисту населення виконавчого органу територіальної громади.

1.4. Центр є юридичною особою, бюджетною установою, неприбутковою організацією, може мати самостійний баланс, відповідні рахунки в органах та банківських установах, печатку, бланки та штампи із своїм найменуванням.

1.5. Місце знаходження (юридична адреса Центру): 44720, Україна, Волинська область, Володимирський район, село Овадне, вул.Перемоги, буд.20.

1.6. Положення про Центр затверджується сільською радою, штатний розпис Центру, затверджується головою сільської ради.

1.7. У Центрі діють такі структурні підрозділи:

  • Відділення соціальної допомоги вдома;
  • Відділення соціальної роботи з сім'ями, дітьми і молоддю;

Структурні підрозділи Центру очолюються завідувачами відділень, які призначаються на посаду та звільняються з посади директором Центру.

1.8. Завідувачі розробляють Положення про структурні підрозділи Центру, у яких відображається інформація про зміст соціальних послуг, умови і порядок їх надання, перелік необхідних документів, режим роботи підрозділів, які затверджує директор Центру.

1.9. Структурні підрозділи Центру, посади соціальних робітників та фахівців із соціальної роботи для більш доступних соціальних послуг населенню громади утворюються, реорганізуються і ліквідуються на підставі пропозицій директора Центру, підготовлених на основі визначення потреб у соціальних послугах на території громади.

1.10. Центр утворюється для надання соціальних послуг: особам, дітям, сім’ям, громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, хворим (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більше як чотири місяці) які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги; ветеранам війни; особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною; членам сімей ветеранів війни, членам сімей осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членам сімей загиблих (померлих)  Захисника/Захисниці України; військовослужбовцям, який (яка) брав (брала) безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави, та був (ла) звільнений (на) з військової служби, зокрема  демобілізований (а) у визначеному законному порядку, внутрішньо переміщеним особам, особам, які внаслідок стихійного лиха, збройних конфліктів, домашнього насильства та насильства за ознакою статі або реальної загрози їх вчинення тощо перебувають у складних життєвих обставинах і не можуть самостійно їх подолати (далі – особи, які перебувають у складних життєвих обставинах), також  особам, які опинилися у складних життєвих обставинах внаслідок торгівлі людьми (громадянам України, іноземцям та особам без громадянства) та отримують соціальну допомогу відповідно до законодавства у сфері протидії торгівлі людьми на безоплатній основі та незалежно від місця їх проживання (зареєстрованого місця проживання).

1.11. Діяльність Центру повинна відповідати критеріям діяльності суб’єктів, що надають соціальні послуги.

1.12. Центр у своїй діяльності керується Конституцією України, указами Президента України, постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, наказами Мінсоцполітики, актами інших центральних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, Конвенцією про права дитини від 20 листопада 1989 року, Конвенцією про права осіб з інвалідністю від 13 грудня 2006 року, та цим Положенням.

1.13. Основними принципами діяльності Центру є:

  • Законність, дотримання і захист  прав людини;
  • Системність, комплексність, адресність та індивідуальний підхід;
  • Доступність та відкритість, добровільність вибору отримання чи відмови від надання соціальних послуг;
  • Конфіденційність, відповідальність за дотримання етичних та правових норм під час надання послуг;
  • Дотримання принципів верховенства права, поваги до прав людини, гуманності, законності, соціальної справедливості, доступності послуг, безпеки постраждалих осіб, поваги до особистості, дотримання правил етики спілкування з особами з інвалідністю та представниками інших соціальних груп, нетерпимості до дискримінації (за ознаками віку, статі, інвалідності тощо);
  • Дотримання державних стандартів соціальних послуг, недопущення негуманних і дискримінаційних дій щодо соціально незахищених категорій населення, які перебувають у складних життєвих обставинах.

 

 

 

  1. Організаційно правові засади

2.1.  Центр утворюється для забезпечення реалізації  соціальної політики щодо надання соціальних послуг.  Центр взаємодіє з установами та організаціями всіх форм власності.

2.2. Центр підпорядковується відділу соціального захисту Оваднівської сільської ради.

2.3. Допускається застосування гнучкого режиму робочого часу для соціальних працівників, робітників відділення соціальної допомоги вдома відповідно до Наказу Міністерства праці та соціальної політики «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо встановлення гнучкого режиму робочого часу» №359 від 04.10.2006.

2.4. Для надання соціальних послуг Центр має право залучати на договірних засадах інші підприємства, установи, організації, юридичних та фізичних осіб.

2.5. Центр має право в установленому порядку отримувати гуманітарну та благодійну допомогу в тому числі і міжнародну, яка використовується для надання допомоги особам (сім’ям), які отримують послуги в Центрі.

2.6. Для забезпечення реалізації соціальної політики щодо надання соціальних послуг особам (сім’ям), їхнім опікунам/піклувальникам й офіційними представниками, Центр взаємодіє з структурними підрозділами територіальної громади, місцевими органами виконавчої влади, закладами соціального захисту населення, охорони здоров’я, громадськими об’єднаннями, благодійними організаціями, благодійними фондами, волонтерами, підприємствами, установами та організаціями всіх форм власності, а також фізичними особами – підприємцями.

 

  1. Мета, завдання, права та обов’язки Центру

 

Основною метою діяльності Центру є надання за місцем проживання/перебування особи/сім’ї (вдома), у приміщенні надавача соціальних послуг, за місцем перебування особи/сім’ї поза межами приміщення надавача соціальних послуг  (зокрема на вулиці), не можуть самостійно їх подолати та потребують сторонньої допомоги за місцем проживання або в умовах денного догляду.

 

Основними завданнями Центру є:

 

3.1. Проведення соціально-профілактичної роботи, спрямованої на запобігання потраплянню в складні життєві обставини осіб/сімей, які належать до вразливих груп населення.

3.2. Виявлення осіб/сімей та ведення їх обліку.

3.3. Виявлення громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, хворих (з числа осіб  працездатного віку на період встановлення їм групи інвалідності, визнані такими в порядку, затвердженому Міністерством охорони здоров’я) осіб, сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги.

3.4. Визначення індивідуальних потреб осіб/сімей у соціальних послугах.

3.5. Надання допомоги особам/сім’ям у розв’язанні їх соціально-побутових проблем.

3.6. Внесення відомостей до реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг.

3.7. Проведення моніторингу та оцінювання якості наданих ним соціальних послуг.

3.8.Організація та надання соціальних послуг, здійснення інших заходів, зокрема щодо відновлення соціальних функцій, психологічного і фізичного стану осіб/сімей.

3.9. Проведення соціально-профілактичної роботи, спрямованої на запобігання потраплянню в складні життєві обставини сімей, дітей та молоді.

3.10. Здійснення соціального супроводу осіб, сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, надання їм соціальних послуг за результатами оцінювання потреб у таких послугах.

3.11. Забезпечення взаємодії зі структурними підрозділами місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями, проведення соціальної роботи із сім’ями, дітьми та молоддю.

3.12. Проведення інформаційно-просвітницької роботи з особами/сім’ями.

3.13. Установлення зв’язків з підприємствами, установами та організаціями всіх форм власності, фізичними особами, родичами громадян, залучення громадськості до проведення роботи із сім’ями, дітьми та молоддю, які обслуговує Центр, з метою сприяння в наданні соціальних послуг громадянам, які перебувають в складних життєвих обставинах.

3.14. Підтримка переходу від військової служби до цивільного життя.

3.15. Надання особам, які перебувають у складних життєвих обставинах, комплексу соціальних послуг, зокрема із забезпечення місцем безпечного тимчасового цілодобового перебування, кризового та екстреного втручання, консультування, на основі оцінки їх потреб та індивідуального підходу з урахуванням віку, статті, стану здоров’я,  соціального становища особи.

 

Центр відповідно до покладених до нього завдань виконує такі функції:

 

3.1.1.Веде облік та надає соціальні послуги усім особам/сім’ям  територіальної громади, які знаходяться у складних життєвих обставинах, не можуть самостійно їх подолати та потребують сторонньої допомоги, сім’ям внутрішньо-переміщених осіб, членам сімей загиблих Захисників та Захисниць, членам сімей особи, яких беруть участь у Захисті України.

3.1.2. Проводить оцінювання потреб особи/сім’ї, обстеження матеріально-побутових умов за їх згодою, планує надання соціальних послуг.

3.1.3. Надає відповідно до визначених індивідуальних потреб особи/сім’ї такі соціальні послуги:

  • Догляд вдома;
  • Соціальна адаптація;
  • Екстрене (кризове) втручання;
  • Консультування;
  • Соціальний супровід сімей/осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах;
  • Соціальний супровід  сімей, у яких виховуються діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування;
  • Представництво інтересів;
  • Соціальна профілактика;
  • Інформування;

 

3.1.4. Впроваджує  новітні соціальні технології, спрямовані на недопущення, мінімізацію чи подолання складних життєвих обставин.

3.1.6. Узагальнює на рівні Центру статистичні дані та готує інформаційно-аналітичні матеріали стосовно наданих соціальних послуг та проведеної соціальної роботи, які подає начальнику відділу соціального захисту та іншим установам з питань соціального захисту населення, визначеним чинним законодавством.

3.1.5. Забезпечує захист персональних даних осіб/сімей, відповідно до Закону України «Про захист персональних даних».

3.1.7. Забезпечує підвищення професійної кваліфікації працівників Центру відповідно до чинного законодавства.

 

Центр має право:

 

  • Самостійно визначати форми та методи роботи;
  • Утворювати робочі групи, мультидисциплінарні команди із залученням представників установ, закладів, організацій тощо, які в межах компетенції надають допомогу особам/сім’ям;
  • Володіти та користуватися майном, яке передано йому на праві оперативного управління органом, що його утворив, юридичними та фізичними особами, а також майном придбаним за рахунок коштів місцевих бюджетів та інших джерел, не заборонених законодавством;
  • На придбання та оренду обладнання, необхідного для забезпечення функціонування Центру;
  • Вносити пропозиції щодо вдосконалення надання соціальних послуг та проведення соціальної роботи;
  • Подавати пропозиції до проекту бюджету територіальної громади з питань, що належать до їх компетенції;
  • Укладати в установленому порядку договори з підприємствами, установами та організаціями (в тому числі іноземними) щодо проведення робіт, спрямованих на виконання покладених на нього завдань;
  • Залучати фахівців інших закладів, установ та організацій різних форм власності для надання соціальних послуг особам/сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах;
  • Одержувати в установленому порядку від підприємств, установ та організацій інформацію з питань, що належать до його компетенції;
  • Вживати заходів для забезпечення захисту прав, свобод і законних інтересів осіб, сімей;
  • Здійснювати посередництво у представництві інтересів осіб, сімей та порушувати клопотання про притягнення до відповідальності посадових осіб, винних у порушенні вимог законодавства з питань надання соціальних послуг та проведення соціальної роботи;
  • Надавати платні послуги в межах, передбачених чинним законодавством;
  • Залучати грошові кошти та інші ресурси (людські, матеріальні, інформаційні тощо), необхідні для надання соціальних послуг;
  • Використовувати у своїй діяльності кошти з джерел, не заборонених законодавством (у тому числі міжнародна фінансова і технічна допомога, міжнародні гранти);
  • Залучати на договірних засадах для надання соціальних послуг підприємства, установи, організації та фізичних осіб, зокрема волонтерів, перекладачів жестової мови тощо.

 

 

Центр зобов’язаний:

 

  • Створювати належні умови для професійної діяльності (у тому числі підвищення кваліфікації, супервізії);
  • Проводити профілактичний медичний огляд;
  • Здійснювати захист професійної честі, гідності та ділові репутації, зокрема в судовому порядку;
  • Надавати спеціальний одяг, взуття, інвентар, велосипеди, проїзні квитки або виплату грошової компенсації за їх придбання відповідно до норм, затверджених засновником;
  • Забезпечити своєчасну сплату податків і зборів (обов’язкових платежів) згідно з чинним законодавством;
  • Забезпечити цільове використання закріпленого за ним майна та виділених коштів;
  • Здійснювати оперативну діяльність з матеріально-технічного забезпечення, проводити придбання необхідних матеріальних ресурсів згідно з чинним законодавством;
  • Створювати безпечні умови праці, забезпечувати дотримання законодавства про працю, правил та норм охорони праці, техніки безпеки, соціального страхування;
  • Здійснювати заходи з удосконалення організації заробітної плати працівників з метою посилення їх матеріальної зацікавленості як у результатах особистої праці, так і у загальних підсумках роботи Центру;
  • Вести діловодство, статистичну звітність та архівну справу відповідно до законодавства України;
  • Розглядати в установленому порядку звернення, заяви та скарги юридичних і фізичних осіб з питань своєї діяльності та вживати заходи для усунення причин, що призвели до порушення їх законних прав та інтересів;
  • Проводити моніторинг та оцінювання якості соціальних послуг у Центрі відповідно до законодавства. Контроль за додержанням Центром вимог законодавства у сфері надання соціальних послуг здійснюється в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України;
  • Для осіб з інвалідністю та інших мало мобільних груп населення в установленому порядку забезпечувати належні умови для вільного доступу до будівель закладу та приміщень обслуговування, безперешкодного переміщення прилеглою до закладу територією  та всередині будівель, своєчасного отримання інформації, яка допомагає орієнтуватися в просторі, відповідно до вимог, установлених ДБН В.2.2 40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення» та ДБН В.2.2-9:2018 «Громадські будинки та споруди. Основні положення». Якщо діючі об’єкти неможливо повністю пристосувати для потреб осіб з інвалідністю, забезпечується їх розумне пристосування відповідно до частини другої статті 27 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» за погодженням із громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю;
  • Надавати соціальні послуги в межах повноважень, визначених чинним законодавством та цим Положенням.

 

 

 

  1. Організація роботи Центру

 

4.1. Положення про Центр затверджується сільською радою.

Штатний розпис Центру затверджується сільським головою.

4.2. Положення про відділення Центру затверджуються директором Центру.

4.3. Утримання Центру забезпечується за рахунок  коштів, які відповідно до Бюджетного кодексу України виділяються з місцевого бюджету на соціальний захист населення  та  соціальне забезпечення, інших надходжень,  у тому  числі від  діяльності його структурних підрозділів,  від надання платних соціальних  послуг, а також благодійних коштів громадян, підприємств, установ та організацій.

4.4. Забороняється  розподіляти отриманий дохід (прибуток) або їх частини серед засновників, членів організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску).

4.5. В разі припинення діяльності установи (у результаті ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення) всі активи передаються одній або кільком неприбутковим організаціям за рішенням сесії міської ради.

4.6. Соціальні послуги надаються Центром за рахунок:

  • бюджетних коштів (безоплатно) в обсязі, визначеному державними стандартами;
  • за рахунок отримувача соціальних послуг/третіх осіб.

4.7. Розмір плати за соціальні послуги встановлюється Центром у визначеному законодавством порядку і затверджується сільською радою.

4.8. Кошти, що надходять від надання платних соціальних послуг, використовуються в установленому законодавством порядку.

4.9. Умови оплати праці, тривалість робочого часу та відпусток працівників Центру встановлюються відповідно до законодавства.

4.10. Оваднівська сільська рада забезпечує створення та розвиток у центрі необхідної матеріально технічної бази, в тому числі відповідність приміщень санітарно-гігієнічним будівельним і технічним нормам, вимогам пожежної безпеки та іншим  нормам згідно із законодавством.

 

  1. Органи управління Центром

 

5.1. Управління Центром здійснює Оваднівська сільська рада, відділ соціального  захисту Оваднівської сільської ради та директор Центру згідно з їх компетенцією, передбаченою чинним законодавством України, цим Положенням.

5.2. Вищим органом управління Центром є Оваднівська сільська рада. Виконавчим органом Центру є директор.

5.3. Оваднівська сільська рада затверджує:

  • Положення Центру;
  • Внесення та затвердження змін, доповнень до Положення про Центр;
  • Затвердження структур Центру;
  • Майнове, фінансове забезпечення діяльності Центру;
  • Прийняття рішень про  створення і припинення діяльності Центру;
  • Право вилучати надлишкове майно Центру, а також майно, що не використовується, та майно, яке використовується не за призначенням;
  • Затвердження програм соціального розвитку територіальної громади;
  • Вирішення інших питань діяльності Центру, крім віднесених цим Положенням та чиним законодавством України до компетенції сільської ради, відділу соціального захисту, директора або інших органів.

5.4. Відділ соціального захисту Оваднівської сільської ради здійснює:

  • Загальне керівництво та контроль за діяльністю Центру;
  • Вирішення інших питань діяльності Центру, крім віднесених цим Положенням та чинним законодавством України до компетенції сільської ради, відділу соціального захисту, директора або інших органів.

5.5. Центр очолює директор, який призначається на посаду та звільняється з посади сільським головою в установленому порядку згідно чинного законодавства.

5.6. Під час відсутності директора через відрядження, відпустку, тимчасову непрацездатність тощо виконання його обов’язків покладається на завідуючого відділення соціальної допомоги вдома, з наданням права підпису фінансових та організаційно-розпорядчих документів.

 

Директор Центру:

 

  • організовує роботу Центру, персонально відповідає за виконання завдань Центру, визначає ступінь відповідальності працівників;
  • здійснює контроль за повнотою та якістю надання соціальних послуг особам/сім’ям відповідно до державних стандартів і нормативів;
  • забезпечує своєчасне подання звітності про роботу Центру;
  • затверджує положення про структурні підрозділи;
  • затверджує посадові інструкції працівників;
  • призначає в установленому порядку на посади та звільняє з посад працівників;
  • затверджує правила внутрішнього розпорядку центру та контролює їх виконання;
  • видає відповідно до компетенції накази та розпорядження, організовує та контролює їх виконання;
  • укладає договори, діє від імені Центру і представляє його інтереси;
  • розпоряджається коштами Центру в межах затвердженого кошторису;
  • забезпечує фінансово-господарську діяльність Центру, створення та розвиток матеріально-технічної бази для проведення комплексу заходів із надання соціальних послуг особам/сім’ям, у тому числі забезпечення автотранспортними засобами, спеціальними засобами для догляду і самообслуговування;
  • забезпечує проведення атестації працівників в порядку, визначеному законодавством, та сприяє підвищенню їх кваліфікації;
  • вживає заходів для поліпшення умов праці, забезпечення дотримання правил охорони праці, внутрішнього трудового розпорядку, санітарної та пожежної безпеки;
  • здійснює інші повноваження, передбачені законодавством.

5.7. Утримання Центру забезпечується за рахунок коштів, які відповідно до Бюджетного кодексу України виділяються з місцевого бюджету на соціальний захист населення  та  соціальне забезпечення, інших надходжень,  у тому  числі від  діяльності його структурних підрозділів,  від надання платних соціальних  послуг, а також благодійних  коштів   громадян, підприємств, установ та організацій.

Забороняється  розподіляти отриманий дохід (прибуток) або їх частини серед засновників, членів організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску).

 

 

 

  1. Припинення діяльності Центру

 

6.1. В разі припинення діяльності установи (у результаті ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення) всі активи передаються одній або кільком неприбутковим організаціям за рішенням сесії міської ради.

6.2. Центр ліквідується і реорганізується за рішення сільської ради відповідно до чинного законодавства України та інших органів в порядку, передбаченому чинним законодавством України.

6.3. Припинення Центру здійснюється комісією з припинення (ліквідаційною комісією), склад якої затверджується рішенням міської ради.

6.4. З моменту призначення комісії з припинення (ліквідаційної комісії) до неї переходять повноваження щодо управління Центром. Кредитори та інші юридичні особи, які перебувають у договірних відносинах із Центром, повідомляються про його припинення в письмовій формі.

6.5. При реорганізації і ліквідації Центру працівникам, які звільняються, гарантується додержання їх прав та інтересів відповідно до чинного законодавства України про працю.

6.6. У разі припинення Центру, майно та активи передаються одному або кільком таким же неприбутковим закладам або зараховуються до доходу бюджету.

6.7.Центр вважається реорганізованим або ліквідованим з моменту внесення відповідного запису до єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців.

 

Порядок внесення змін до Положення

 

Зміни до Положення Центру вносяться на підставі рішення сільської ради шляхом викладання його в новій редакції у порядку, встановленому законодавством.

Положення в новій редакції набуває чинності з моменту державної реєстрації згідно законодавства.

 

 

В.о. Керівника                                                                           Ірина ПАЦУЛА

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь