РІШЕННЯ 129.Про погодження проєкту рішення «Про бюджет сільської територіальної громади на 2026 рік».
ОВАДНІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
РІШЕННЯ
21.11.2025 с. Овадне № 129
Про погодження проєкту рішення
«Про бюджет сільської територіальної
громади на 2026 рік»
Відповідно до статей 21, 76 Бюджетного Кодексу України, підпункту 1 пункту «а» статті 28, статті 52 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет сільської ради
ВИРІШИВ:
1. Погодити проєкт рішення Оваднівської сільської ради «Про бюджет сільської територіальної громади на 2026 рік», що додано.
2. Фінансовому відділу Оваднівської сільської ради (Федорчук С.В.) винести проект рішення Оваднівської сільської ради «Про бюджет сільської територіальної громади на 2026 рік» на розгляд та затвердження сільської ради.
3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на Оваднівського сільського голову Панасевича Сергія Степановича.
Голова Сергій ПАНАСЕВИЧ
Юрик Іван 0634173935
Додаток
до рішення виконавчого комітету
від 21.11.2025 № 129
ОВАДНІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
LІ сесія VIII скликання
ПРОЄКТ РІШЕННЯ
______________ с. Овадне № 51/__
Про бюджет сільської територіальної
громади на 2026 рік
(03538000000)
(код бюджету)
Керуючись Бюджетним кодексом України, відповідно до пункту 23 частини 1статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сільська рада
ВИРІШИЛА:
1. Визначити на 2026 рік: доходи бюджету територіальної громади у сумі 68 930 000 грн., у тому числі доходи загального фонду бюджету територіальної громади 68 600 000 грн., доходи спеціального фонду бюджету територіальної громади 330 000 грн., згідно з додатком № 1 до цього рішення;
видатки бюджету територіальної громади у сумі 68 930 000 грн., в тому числі видатки загального фонду бюджету територіальної громади -64 400 000 грн., видатки спеціального фонду бюджету територіальної громади – 4 530 000 грн., згідно з додатком № 3 до цього рішення;
- повернення кредитів до бюджету територіальної громади у сумі 20 000 гривень, у тому числі повернення кредитів до спеціального фонд бюджету територіальної громади- 20 000гривень;
- надання кредитів з бюджету територіальної громади у сумі 20 000 грн, надання кредитів із спеціального фонду бюджету територіальної громади 20 000 грн;
- профіцит за загальним фондом бюджету територіальної громади у сумі 4 200 000 грн., згідно із додатком 2 до цього рішення;
- дефіцит за спеціальним фондом бюджету територіальної громади у сумі 4 200 000 грн., згідно із додатком 2 до цього рішення;
- оборотний залишок бюджетних коштів на 2026 рік у розмірі 100 000 грн., що становить 0,16 відсотка видатків загального фонду бюджету територіальної громади, визначених цим пунктом;
- резервний фонд бюджету територіальної громади у розмірі 300 000 грн., що становить 0,46 відсотка видатків загального фонду бюджету територіальної громади, визначених цим пунктом;
2. Затвердити бюджетні призначення головним розпорядникам коштів бюджету територіальної громади на 2026 рік у розрізі відповідальних виконавців за бюджетними програмами згідно з додатками 3, 4 до цього рішення.
3. Затвердити на 2026 рік міжбюджетні трансферти згідно з додатком 5 до цього рішення.
Відповідно до пункту 48 частини першої статті 2 Бюджетного кодексу України установити, що кошти цільових субвенцій з бюджету територіальної громади, визначені у розписі бюджету територіальної громади як видатки споживання, можуть спрямовуватись з бюджетів – отримувачів субвенцій на видатки розвитку відповідно до цільового призначення субвенцій, визначеного у додатку 5 до цього рішення.
Відповідно до статті 23 Бюджетного кодексу України надати право Оваднівському сільському голові:
1) розподіляти та перерозподіляти субвенції з державного бюджету, крім субвенцій у галузі освіти та охорони здоров’я;
2) за погодженням з постійною комісією сільської ради з питань фінансів, бюджету, планування, соціально-економічного розвитку, житлово-комунального господарства, благоустрою, енергозбереження, транспорту, регуляторної політики, інвестицій та міжнародного співробітництва розподіляти та перерозподіляти додаткові дотації з обласного бюджету, субвенції у галузі освіти та охорони здоров’я та субвенції, які надані бюджету територіальної громади з інших місцевих бюджетів;
4. Затвердити на 2026 рік обсяг публічних інвестицій у розрізі публічних інвестиційних проектів та програм публічних інвестицій бюджету у розрізі інвестиційних проектів згідно з додатком 6 до цього рішення.
5. Затвердити розподіл витрат бюджету територіальної громади на реалізацію місцевих програм у сумі 11 370 000 грн. згідно з додатком 7до цього рішення.
Установити, що у 2026 році використання бюджетних коштів на реалізацію місцевих програм здійснюється за порядком, що затверджується сільською радою.
6. Установити, що у загальному фонді бюджету територіальної громади на 2026 рік:
1) до доходів загального фонду належать доходи, визначені статтею 64 Бюджетного кодексу України, та трансферти, визначені статями 97,101, Бюджетного кодексу України (крім субвенцій, визначених статтею 69 1 та частиною першою статті 71 Бюджетного кодексу України);
2) джерелами формування у частині фінансування є джерела, визначені пунктом 4 частини 1 статті 15 Бюджетного кодексу України, а також надходження відповідно до статті 23 Закону України «Про Державний бюджет України на 2026 рік».
7. Установити, що джерелами формування спеціального фонду бюджету сільської територіальної громади на 2026 рік:
1) у частині доходів є надходження, визначені статтями 691 Бюджетного кодексу України:
- екологічний податок;
- власні надходження бюджетних установ;
- кошти від продажу земельних ділянок;
- цільові фонди
2) у частині фінансування є надходження, визначені пунктом 10 частини 1 статті 71 Бюджетного кодексу України та залишки коштів спеціального фонду.
8. Установити, що у 2026 році кошти, отримані до спеціального фонду бюджету територіальної громади:
згідно з пунктом 1 частини першої статті 691 Бюджетного кодексу України, спрямовуються на реалізацію заходів, визначених частиною другою статті 71 Бюджетного кодексу України (відповідні залишки коштів спеціального фонду – на витрати, визначені пунктом 228 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України);
згідно з пунктом 2 частини першої статті 691 Бюджетного кодексу України та відповідні залишки коштів спеціального фонду, спрямовуються на охорону та раціональне використання природних ресурсів;
згідно з пунктами 4 та 41 частини першої статті 691 Бюджетного кодексу України та відповідні залишки коштів спеціального фонду, спрямовуються на реалізацію природоохоронних заходів;
згідно з пунктом 6 частини першої статті 691 Бюджетного кодексу України та відповідні залишки коштів спеціального фонду, спрямовуються на реалізацію заходів, визначених частиною четвертою статті 13 Бюджетного кодексу України;
згідно з пунктом 8 частини першої статті 691 Бюджетного кодексу України та відповідні залишки коштів спеціального фонду, спрямовуються на видатки цільового фонду, створеного сільською радою;
згідно з пунктом 9 частини першої статті 691 Бюджетного кодексу України та відповідні залишки коштів спеціального фонду, спрямовуються на заходи, визначені надавачами відповідних субвенцій;
згідно з пунктом 10 частини першої статті 691 Бюджетного кодексу України та відповідні залишки коштів спеціального фонду, спрямовуються на надання кредитів з бюджету сільської територіальної громади індивідуальним сільським забудовникам;
згідно з пунктом 11 частини першої статті 691 Бюджетного кодексу України та відповідні залишки коштів спеціального фонду, спрямовуються на надання кредитів з місцевого бюджету молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) та придбання житла;
згідно з пунктом 12 частини першої статті 691 Бюджетного кодексу України спрямовуються на реалізацію заходів, визначених пунктом 202 частини першої статті 91 Бюджетного кодексу України.».
9. Визначити на 2026 рік відповідно до статті 55 Бюджетного кодексу України захищеними видатками бюджету сільської територіальної громади видатки загального фонду на:
- оплату праці працівників бюджетних установ;
- нарахування на заробітну плату;
- придбання медикаментів і перев'язувальних матеріалів;
- забезпечення продуктами харчування;
- оплата комунальних послуг і енергоносіїв;
- соціальне забезпечення;
- трансферти місцевим бюджетам.
Установити, що норма цього пункту застосовується з урахуванням вимог пункту 22 Прикінцевих та перехідних положень Бюджетного кодексу України».
10. Відповідно до пункту 8 статті 16 Бюджетного кодексу України та статті 65, пункту 2 статті 70 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» дозволити начальнику фінансового відділу Оваднівської сільської ради у межах поточного бюджетного періоду здійснювати на конкурсних засадах розміщення тимчасово вільних коштів бюджету територіальної громади на депозитах з подальшим поверненням таких коштів до кінця поточного бюджетного періоду.
11. Відповідно до статті 43 та пункту 1 статті 73 Бюджетного кодексу України надати право Оваднівському сільському голові отримувати у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, позики на покриття тимчасових касових розривів сільського бюджету, пов’язаних із забезпеченням захищених видатків загального фонду, в межах поточного бюджетного періоду за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку на договірних умовах без нарахування відсотків за користування цими коштами з обов'язковим їх поверненням до кінця поточного бюджетного періоду;
12. Головним розпорядникам коштів бюджету територіальної громади на виконання норм Бюджетного кодексу України:
1) на виконання вимог наказу Міністерства фінансів України від 26.08.2014 року №836 «Про деякі питання затвердження програмно-цільового методу складання та виконання місцевих бюджетів», зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 10.09.2014р. за №1103/25880 (зі змінами), забезпечити затвердження паспортів бюджетних програм протягом 45 днів з дня набрання чинності цим рішенням;
2) здійснення управління бюджетними коштами у межах встановлених їм бюджетних повноважень та оцінки ефективності бюджетних програм, забезпечуючи ефективне, результативне і цільове використання бюджетних коштів, організацію та координацію роботи розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня та одержувачів бюджетних коштів у бюджетному процесі;
3) забезпечення доступності інформації про бюджет відповідно до законодавства, а саме:
- здійснення публічного представлення та публікації інформації про бюджет за бюджетними програмами та показниками, бюджетні призначення щодо яких визначені цим рішенням, відповідно до вимог та за формою, встановленими Міністерством фінансів України, до 15 березня 2027 року;
- оприлюднення паспортів бюджетних програм у триденний строк з дня затвердження таких документів;
4) забезпечити у повному обсязі проведення розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ та послуги зв’язку, які споживаються бюджетними установами та укладання договорів за кожним видом енергоносіїв у межах встановлених відповідним головним розпорядником бюджетних коштів обґрунтованих лімітів споживання;
5) забезпечити здійснення контролю за своєчасним поверненням у повному обсязі до бюджету територіальної громади коштів, наданих за операціями з кредитування бюджету.
13. Відповідно до статті 23 Бюджетного кодексу України надати право Оваднівському сільському голові за погодженням з постійною комісією сільської ради з питань фінансів, бюджету, планування, соціально-економічного розвитку, житлово-комунального господарства, благоустрою, енергозбереження, транспорту, регуляторної політики, інвестицій та міжнародного співробітництва, перерозподіляти видатки загального та спеціального фонду, визначені головним розпорядникам коштів бюджету територіальної громади цим рішенням, без зміни загального обсягу бюджетних призначень головного розпорядника коштів бюджету територіальної громади, в тому числі у частині перерозподілу:
1) видатків за міжбюджетними програмами, в тому числі між витратами загального фонду та бюджету розвитку спеціального фонду бюджету територіальної громади;
2) видатків у межах однієї бюджетної, в тому числі між витратами загального фонду та бюджету розвитку спеціального фонду бюджету територіальної громади, та за економічною класифікацією видатків, з урахуванням обмежень, визначених частиною 11 статті 23 Бюджетного кодексу України;
3) коштів на реалізацію місцевих програм, що фінансуються з бюджету територіальної громади;
4) об'єктів, видатки на які проводяться за рахунок коштів бюджету розвитку спеціального фонду бюджету територіальної громади.
14. Фінансовому відділу Оваднівської сільської ради у разі внесення змін до чинних нормативно-правових документів Міністерства фінансів України щодо класифікації доходів, видатків і кредитування місцевих бюджетів забезпечити врахування відповідних змін при складанні і виконанні розпису бюджету сільської територіальної громадина 2026 рік та врахувати зміни у класифікації доходів, видатків і кредитування місцевих бюджетів при поданні пропозицій щодо внесення змін до цього рішення
15. Рішення набирає чинності з 1 січня 2026 року
16. Додатки 1-7 до цього рішення є його невід'ємною частиною.
17. Апарату сільської ради забезпечити оприлюднення цього рішення в десятиденний строк з дня його прийняття відповідно до частини четвертої статті 28 Бюджетного кодексу України.
18. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань фінансів, бюджету, планування, соціально-економічного розвитку, житлово-комунального господарства, благоустрою, енергозбереження, транспорту, регуляторної політики, інвестицій та міжнародного співробітництва.
Голова Сергій ПАНАСЕВИЧ
Федорчук Світлана 06634173935
ОВАДНІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
ФІНАНСОВИЙ ВІДДІЛ ОВАДНІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ
вул. Перемоги, 20, с. Овадне, Володимирського району, Волинськоїобласті, 44720,
тел. 0634173935, код ЄДРПОУ 44078102,e-mail:fin@ovadnivska-gromada.gov.ua
_______________________________________________________________________________________________________________________
____________ №____________ на №________ від ___________
Пояснювальна записка до проекту бюджету сільської територіальної громади на 2026 рік
Відповідно до вимог статті 77 Бюджетного кодексу України місцеві бюджети на відповідний рік мають бути ухвалені у термін до 25 грудня включно, незалежно від перенесення чи відкладення розгляду державного бюджету на відповідний рік.
Якщо до 1 грудня року, що передує плановому, Верховною Радою України не прийнято закон про Державний бюджет України, місцева рада при затвердженні бюджету враховує обсяги міжбюджетних трансфертів, визначені у проєкті закону про Державний бюджет України на плановий бюджетний період, поданому Кабінетом Міністрів України до Верховної Ради України.
У двотижневий строк з дня офіційного опублікування закону про Державний бюджет України відповідна місцева рада приводить обсяги міжбюджетних трансфертів у відповідність із законом про Державний бюджет України.
Проект рішення Оваднівської сільської ради «Про бюджет сільської територіальної громади на 2026 рік» підготовлено відповідно до положень Бюджетного та Податкового кодексів України з урахуванням законодавчих змін, проєкту Закону України «Про Державний бюджет України на 2026 рік», особливостей складання розрахунків до проєктів бюджетів на 2026 рік, повідомлених листом Міністерства фінансів України від 29 серпня 2025 року № 05110-09-6/24695 та схваленого рішенням виконавчого комітету №89 від 25.08.2025 року прогнозу бюджету Оваднівської сільської територіальної громади на 2026-2028 роки.
Підготовка проєкту бюджету територіальної громади на 2026 рік здійснювалася з урахуванням обмежених фінансових ресурсів бюджету громади у зв’язку із недостатнім рівнем фінансової підтримки делегованих державою повноважень через систему міжбюджетного регулювання.
Бюджет сільської територіальної громади на 2026 рік розрахований із врахуванням спрямовування на забезпеченням нагальних потреб громади в період дії воєнного стану та протистояння можливим викликам. Бюджет громади може бути уточнений та переглянутий як у бік покращення так і у бік погіршення, у зв’язку з поточною мінливістю соціального – економічної ситуації, нестабільності внутрішнього та зовнішнього середовища, високої залежності економічної активності від безпекових факторів.
Проект рішення сформовано з урахуванням Типової форми рішення про місцевий бюджет, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 03.08.2018 № 668 зі змінами, та підходів щодо кодування бюджетних програм, визначених наказом Міністерства фінансів України від 20.09.2017 № 793 зі змінами.
Під час формування рішення про бюджет територіальної громади на 2026 рік враховано гендерні аспекти відповідно до Методичних рекомендацій щодо впровадження та застосування гендерно орієнтованого підходу в бюджетному процесі,затверджені наказом Міністерства фінансів України від 02.01.2019 року №1, зокрема врахування головними розпорядниками коштів гендерних аспектів під час визначення обсягу та якості усіх публічних послуг, що надаються в межах бюджетної програми, включення гендерних аспектів до характеристики бюджетних програм шляхом визначення завдань бюджетної програми та відповідних результативних показників продукту та якості.
Соціально-економічний стан та хід виконання бюджету територіальної громади у поточному році
Оваднівська сільська територіальна громада, до складу якої увійшло 6 сільських рад і яка налічує 21 сільських населених пунктів, входить до складу Володимирського району Волинської області.
Чисельність населення громади станом на 01.01.2025 року становить 5811 чоловік.
Адміністративний центр громади – село Овадне, яке розташоване на відстані 90 км до обласного центру по автомагістралі та 25 км до кордону з Польщею.
Основною галуззю та сферою діяльності суб`єктів господарювання на території громади є сільськогосподарське виробництво.
Основними суб`єктами, які здійснюють свою діяльність у цій сфері є ТзОВ Прогрес ТзОВ П’ятидні, ФГ АІС-АГРО, ТОВ Агрофірма Станіслав, ТОВ Заповіт Новий, ТОВ «Луцька аграрна компанія», ПП ФГ Західний Буг та інші фермерські господарства.
Основними видами діяльності зазначених суб`єктів є вирощування продукції рослинництва та тваринництва.
На території громади зареєстровано та здійснює свою діяльність 98 фізичних особи-підприємці, основними видами діяльності яких є діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування та надання послуг.
На території громади функціонує 8 закладів загальної середньої освіти:
- Ліцей села Овадне;
- Ліцей села Галинівка;
- Ліцей села Овлочин;
- Гімназія села Верба;
- Гімназія села Сусваль;
- Гімназія села Гайки.
- Гімназія села Ставки
- Початкова школа с. Білин
Загальна кількість учнів, що навчається у загальноосвітніх закладах громади, становить 568 учнів.
Чисельність працівників загальноосвітніх закладів, яка затверджена штатними розписами станом на 01.09.2025 року становить 211,31 ставки, в тому числі: педагогічні працівники – 112.16 шт.од., адмінперсонал – 35,2 та обслуговуючий персонал – 63.95 шт.од..
На території громади функціонує 4 заклади дошкільної освіти:
- Заклад дошкільної освіти с.Овадне;
- Заклад дошкільної освіти с.Овлочин;
- Заклад дошкільної освіти с.Гайки;
- Заклад дошкільної освіти с.Свійчів;
У закладах дошкільної освіти виховується 112 дітей.
Чисельність педагогічного, навчально-допоміжного та обслуговуючого персоналу дошкільних навчальних закладів, яка затверджена штатними розписами станом на 01.09.2025 року становить 37,0 ставок, серед яких: педагогічний персонал – 17,5 шт.од., спеціалісти та учбово-допоміжний персонал – 19,5 шт.од.
У комунальній власності Оваднівської сільської ради є в наявності та утримуються за рахунок коштів місцевого бюджету територіальної громади 5 будинків культури та 2 клуби, 7 бібліотечних закладів та 4 народні колективи.
Оваднівська сільська рада є засновником комунального некомерційного підприємства Оваднівське ЦПМД .
Галузь охорони здоров`я громади включає у себе Оваднівську, Галинівську та Білинську амбулаторії загальної практики сімейної медицини.
Бюджет територіальної громади за січень-жовтень 2025 року виконано на 109,6 відсотка, понад план залучено 4629,6 тис гривень. Порівняно з відповідним періодом 2024 року доходи загального фонду збільшились на 21980,5 тис.гривень, або на 70,7 відсотка.
Обсяг бюджету Оваднівської сільської ради за 10 місяців 2025 року з урахуванням трансфертів з державного та інших місцевих бюджетів склав 89095,4 тис гривень, у тому числі по загальному фонду доходи місцевих бюджетів склали 83925,1 тис гривень, по спеціальному – 5170,3 тис гривень.
З державного бюджету бюджету територіальної громади перераховано в повному обсязі передбачену станом на 1 листопада 2025 року базову дотацію в сумі 5851 тис гривень.
Обсяг власних надходжень до місцевого бюджету і отримані трансферти з державного бюджету забезпечили належне функціонування установ та закладів соціально-культурної сфери сільської ради, що утримується за рахунок місцевого бюджету, що, в свою чергу, сприяло стабільності соціально-економічної ситуації в ТГ.
На фінансування видатків із загального фонду бюджету територіальної громади за січень-жовтень 2025 року спрямовано 70814,2 тис грн або 90,9 відсотка до запланованого, що на 16364,5 тис грн або на 30,1 відсотка більше, ніж за відповідний період 2024 року. На основні галузі соціально-культурної сфери спрямовано 49372,1 тис грн, або 69,7 відсотків.
Міжбюджетні відносини на 2026 рік
Оваднівська територіальна громада в 2026 році виходить на самодостатній рівень, а це означає, що базової дотації в 2026 році бюджет не отримає.
У доходах бюджету територіальної громади враховані лише власні доходи.
У проекті Закону України «Про Державний бюджет на 2026 рік» не має розподілу у розрізі місцевих бюджетів, субвенції на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами, субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення харчуванням учнів закладів загальної середньої освіти та освітньої субвенції.
Основні умови використання у місцевих бюджетах коштів цільових субвенцій з державного бюджету залишаються у 2026 році у більшості незмінними.
Доходи бюджету сільської територіальної громади
При прогнозуванні дохідної частини бюджету громади на 2026 рік враховано:
-наявні статистичні показники, які використовуються при розрахунку прогнозних надходжень податків та зборів, зокрема за 2024 рік, та прогнозні до кінця 2025 року;
-застосування нормативу зарахування податку на доходи фізичних осіб до місцевих бюджетів відповідно до норм Бюджетного кодексу України;
-основні завдання бюджетної політики, що спрямовані на забезпечення збалансування фінансів;
-застосування ставок місцевих податків і зборів, згідно рішеннь сесії Оваднівської сільської ради від 06.07.2021 року «Про встановлення місцевих податків і зборів на території Оваднівської сільської територіальної громади »
-фактичні надходження за січень-жовтень 2025 року;
- інші зміни до законодавства, що впливають на показники місцевих бюджетів та міжбюджетних трансфертів.
В основу формування обсягів доходів і видатків бюджету Оваднівської сільської територіальної громади на 2026 рік покладено вимоги положень Конституції України, Податкового Кодексу України, Бюджетного кодексу України, інших законодавчих актів, що стосується місцевих бюджетів та міжбюджетних відносин.
На 2026 рік дохідна частина бюджету територіальної громади сформована в загальній сумі 67930,0 тис грн, у тому числі 67600,0 тис грн складають доходи загального фонду та тис грн – 330,0 тис.грн спеціального фонду.
У структурі доходів загального фонду бюджету територіальної громади на 2026 рік 66,6 відсотка припадає на податок на доходи фізичних осіб, обсяг якого прогнозується у сумі 45000,0 тис гривень.
Слід відмітити, що податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати заплановано в сумі 41450,0 тис.грн. Прогнозний показник даного виду податку обрахований на базі фактичних надходжень за 10 місяців поточного 2025 року з урахуванням поточних показників за листопад - грудень 2025 року та індексу зростання заробітної плати;
Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку інших ніж заробітна плата передбачено в розмірі 3000,0 тис.грн. Прогнозний показник даного виду податку обрахований на базі фактичних надходжень за 10 місяців 2025 року;
Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування передбачено в розмірі 150 тис.грн. Прогнозний показник даного виду податку обрахований на базі фактичних надходжень за 10 місяців 2025 року.
Податок на доходи фізичних осіб, у вигляді мінімального податкового зобов’язання що підлягає сплаті фізичними особами передбачено у сумі 500,0 тис.грн. згідно Законом України від 30 листопада 2021 року №1914-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» вводиться поняття мінімального податкового зобов’язання. Мінімальне податкове зобов’язання (далі – МПЗ) – це мінімальна величина податкового зобов’язання із сплати податків, зборів, платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, пов’язаних з виробництвом та реалізацією власної сільськогосподарської продукції та/або з власністю та/або користуванням (орендою, суборендою, емфітевзисом, постійним користуванням) земельними ділянками.
З урахуванням збереження ставки податку на прибуток його обсяг прогнозується у загальній сумі 8,0 тис.гривень. У загальному обсязі податку складає податок на прибуток підприємств комунальної власності, визначений з урахуванням фінансових планів цих підприємств.
З урахуванням тенденцій надходжень рентних платежів у 2025 році доходи від зарахування до місцевого бюджету рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів (крім рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсівни,в частині деревини заготовленої в порядку рубок головного користування) на 2026 рік плануються на рівні надходжень 2025 року у загальній сумі 600,0 тис. грн.
Надходження акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизними товарами (тютюновими виробами та алкогольних напоїв) прогнозується в сумі 850,0 тис.гривень на рівні 2025 року . Надходження акцизного податку з вироблених та ввезенних підакцизних товарів (пального) прогнозується в сумі 5850,0 тис.гривень.
Надходження податку на майно (в частині податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки) визначені на основі фактичних надходжень у звітному році з врахуванням діючих ставок податку в сумі 3200,0 тис.гривень.
Розрахунок податку на майно, зокрема, плати за землю на 2026 рік проведено у розрізі юридичних та фізичних осіб за видами земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, а також із врахування індексації нормативно грошової оцінки земельних ділянок, у тому числі сільськогосподарських угідь (ріллі, багаторічних насаджень, сіножатей, пасовищ та перелогів), плата за землю на 2026 рік розраховано в сумi 7700,0 тис. грн. на пiдставi даних про фактичнi нарахування земельного податку з фізичних та юридичних осіб у 2025 році, прогноз надходжень орендної плати за землю розраховано відповідно до діючих договорів оренди та запланованих аукціонів на земельні ділянки та ділянки водного фонду.
Надходження до бюджета територіальної громади єдиного податку прогнозується у сумі 3700,0 тис. гривень, 5,5 відсотка ресурсу загального фонду бюджету Оваднівської сільської ради враховано норму щодо зарахування до місцевих бюджетів 100 відсотків єдиного податку, що сплачується платниками єдиного податку четвертої групи (сільгосптоваровиробники);
Неподаткових надходжень в 2026 році плануємо отримати 700,0 тис. гривень на рівні надходжень 2025 року, зокрема адмінштрафів та інших санкцій в сумі 100,0 тис. гривень, адміністративний збір за державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень в сумі 480,0 тис. гривень.
Показник надходжень до бюджета територіальної громади державного мита на 2026 рік розраховано з урахуванням динаміки надходжень за попередні роки та становить 1,0 тис. гривень.
Інші надходження також передбачаються на рівні надходжень у 2025 році.
Основним джерелом формування спеціального фонду бюджету територіальної громади на 2026 рік є власні надходження бюджетних установ, що фінансуються з бюджету територіальної громади, у сумі 290,0 тис. гривень, питома вага яких у загальному обсязі надходжень спеціального фонду складає 87,9 відсотка. Обсяг власних надходжень бюджетних установ на 2026 рік визначено на основі бюджетних запитів головних розпорядників коштів бюджету територіальної громади.
Надходження екологічного податку прогнозуються в обсязі 40,0 тис грн з урахуванням збереження бази оподаткування.
Надання пільг сільською радою по платежах, які зараховуються до бюджету територіальної громади, на 2026 рік не прогнозується.
Видатки бюджету територіальної громади
Видаткова частина бюджету територіальної громади на 2026 рік сформована відповідно до Бюджетного кодексу України, з урахуванням основних підходів до формування місцевих бюджетів на 2026 рік, доведених Міністерством фінансів України.
При здійсненні розрахунків витрат на заробітну плату працівників установ, що утримуються за рахунок коштів бюджету територіальної громади, враховано розмір мінімальної заробітної плати 8647 гривень та посадового окладу працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки у сумі 3470 гривень. Фонд оплати праці працівників установ і закладів бюджетних галузей за загальним фондом враховує виплати за посадовими окладами, доплати і надбавки обов’язкового характеру, матеріальну допомогу на оздоровлення окремим категоріям працюючих у бюджетній сфері.
Під час складання видаткової частини бюджету на 2026 рік насамперед враховано потребу в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ, які утримуються за рахунок коштів бюджету громади, відповідно до умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати, збережені обов’язкові надбавки, матеріальні допомоги та інші виплати працівникам окремих галузей бюджетної сфери, які відповідно до внесених змін у законодавстві застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, на проведення розрахунків за електричну і теплову енергію, водопостачання і водовідведення, природний газ, які споживають бюджетні установи.
Витрати на поточне утримання установ передбачені виходячи з обмежених фінансових ресурсів бюджету територіальної громади та з урахуванням потреби забезпечення належного рівня роботи бюджетних закладів та здійснення ними відповідних суспільних функцій на оптимально необхідному рівні.
Видаткова частина бюджету громади на 2026 рік сформована в межах наявного фінансового ресурсу та визначена в обсязі 67930,0 тис гривень.
Видатки загального фонду бюджету складають 67600,0 тис гривень, видатки спеціального фонду 330,0 тис гривень.
На забезпечення видатків загального фонду спрямовані надходження від податків і зборів з місцевого бюджету.
Видатки спеціального фонду передбачені за рахунок надходжень податків, зборів та обов’язкових платежів до загального фонду бюджету (кошти, що передаються із загального фонду бюджету до спеціального фонду бюджету), а також за рахунок власних надходжень бюджетних установ (орендна плата, батьківська плата за харчування дітей в закладх освіти, які знаходяться на території громади) та надходжень до бюджету розвитку.
У межах наявного ресурсу у бюджеті сільської територіальної громади на 2026 рік враховано 11570,0 тис грн. на реалізацію місцевих програм, у тому числі за рахунок загального фонду – 10030,0 тис грн, спеціального – 1540,0 тис гривень.
У загальному обсязі витрат на реалізацію програм 13350,0 тис грн спрямовується на фінансування заходів Програма розвитку надання первинної медичної допомоги та фінансової підтримки КНП «Оваднівський центр первинної медичної допомоги» Оваднівської та Зимнівської сільських рад Володимир-Волинського району Волинської області 2026-2030 роки 4000,0 тис.гривень, Програми забезпечення прав і законних інтересів дітей, їх соціального захисту та всебічного розвитку на 2026-2030 роки 100.0 тис.гривень, Програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства Оваднівської сільської ради на 2026-2030 роки – 3500,0 тис.гривень, Комплексної програми розвитку основних галузей АПК на 2026-2030 роки Оваднівської сільської роди 60,0 тис.гривень, Програма покращення матеріально-технічного забезпечення військових частин та установ у яких проходять службу жителі Оваднівської сільської ради на 2026-2028 роки – 400,0 тис гривень, Програму "Шкільний автобус" Оваднівської сільської ради на 2026-2030 роки 1700,0 тис гривень, Програми "Обдарована дитина на 2026-2030 роки" Оваднівської територіальної громади 60,0 тис.гривень, 'Програма розвитку фізичної культури та спорту в Оваднівської територіальній громаді на 2024-2026 роки 640,0 тис.гривень, Програми соціального захисту населення Оваднівської сільської ради на 2023-2027 роки 2450,0 тис.гривень, Програма створення безбар’єрного простору в Оваднівській сільській територіальній громаді на 2025-2026 роки 280,0 тис. грн., Програма підтримки обдарованих жителів Оваднівської сільської ради «Гордість громади» на 2025-2029 роки – 60,0 тис. грн., Програма розвитку земельних відносин в Оваднівській сільській раді на 2026-2030 роки – 100,0 тис. грн..
Для здійснення заходів з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та інших непередбачених видатків в бюджеті територіальної громади сформовано резервний фонд, який становить 300,0 тис грн і не перевищує одного відсотка від обсягу видатків загального фонду бюджету територіальної громади.
У 2026 році, як і в попередніх роках, використання бюджетних коштів на реалізацію місцевих програм здійснюватиметься за порядками, що затверджуються сільською радою.
Публічні інвестиції
Законом України від 16.01.2025 № 4225-IX „Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо актуалізації та удосконалення деяких положень”, внесено зміни до Бюджетного кодексу України у частині здійснення публічних інвестицій, якими вдосконалено визначення, що стосуються публічних інвестицій, публічних інвестиційних проектів, програм публічних інвестицій, введено нові категорійні поняття такі як середньостроковий план пріоритетних публічних інвестицій територіальної громади, єдиний проектний портфель тощо. Відповідно до статті 75.2 Бюджетного кодексу України обсяг публічних інвестицій на підготовку та реалізацію публічних інвестиційних проектів та програм публічних інвестицій на середньостроковий період визначається прогнозом бюджету сільської територіальної громади.
Напрями видатків на підготовку та реалізацію публічних інвестиційних проектів та програм публічних інвестицій з урахуванням середньострокового плану пріоритетних публічних інвестицій територіальної громади визначені Стратегією розвитку Оваднівської територіальної громади .
Середньостроковий план пріоритетних публічних інвестицій Оваднівської сільської територіальної громади, схвалений Інвестиційною радою Оваднівської сільської ради та визначає „Основні напрями публічного інвестування” :
Галузь (сектор) для публічного інвестування – Освіта. Спрямування на модернізацію закладів освіти, покращення їх інфраструктури, забезпечення якості, безпеки та доступності освіти.
Головний розпорядник коштів бюджету Оваднівської територіальної громади – Гуманітарний відділ виконавчого комітету Оваднівської сільської ради.
Обсяг публічних інвестицій на на 2026 рік – 2700.0 тис гривень.
Галузь (сектор) для публічного інвестування – Охорона здоров’я. Спрямування на на розвиток медичних закладів, зокрема первинної медичної допомоги. Публічні інвестиції спрямовуватимуться на покращення доступу до медичних послуг та оснащення закладів охорони здоров'я сучасним медичним обладнанням.
Головний розпорядник коштів бюджету Оваднівської сільської територіальної громади – Оваднівська сільська рада.
Обсяг публічних інвестицій на 2026 рік – 1500,0 тис гривень.
Враховуючи вимоги чинного бюджетного законодавства та практику внесення змін до бюджету територіальної громади, проєктом рішення пропонується надати право Оваднівському сільському голові:
- розподіляти та перерозподіляти субвенції з державного бюджету, крім субвенцій у галузі освіти та охорони здоров’я;
- за погодженням з постійною комісією сільської ради з питань планування місцевого бюджету, фінансів, соціально-економічного і культурного розвитку розподіляти та перерозподіляти додаткові дотації з обласного бюджету, субвенції у галузі освіти та охорони здоров’я та субвенції, які надані бюджету сільської територіальної громади з інших місцевих бюджетів.
Відповідно до статті 23 Бюджетного кодексу України пропонується надати також право Оваднівському сільському голові за погодженням з постійною комісією сільської ради з питань фінансів, бюджету, планування, соціально-економічного розвитку, житлово-комунального господарства, благоустрою, енергозбереження, транспорту, регуляторної політики, інвестицій та міжнародного співробітництва перерозподіляти видатки загального та спеціального фонду, визначені головним розпорядникам коштів бюджету територіальної громади, без зміни загального обсягу бюджетних призначень головного розпорядника коштів бюджету територіальної громади, у тому числі у частині перерозподілу:
- видатків між бюджетними програмами, в тому числі між витратами загального фонду та бюджету розвитку спеціального фонду бюджету територіальної громади;
- видатків у межах однієї бюджетної програми, в тому числі між витратами загального фонду та бюджету розвитку спеціального фонду бюджету територіальної громади, та за економічною класифікацією видатків, з урахуванням обмежень, визначених частиною 11 статті 23 Бюджетного кодексу України;
- коштів на реалізацію регіональних програм, що фінансуються з бюджету Оваднівської сільської ради;
- об’єктів, видатки на які проводяться за рахунок коштів бюджету розвитку спеціального фонду бюджету територіальної громади.
Відповідно до статей 43 та 73 Бюджетного кодексу України пропонується надати право Оваднівському сільському голові отримувати у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, позики на покриття тимчасових касових розривів бюджету сільської територіальної громади, пов’язаних із забезпеченням захищених видатків загального фонду, в межах поточного бюджетного періоду за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку на договірних умовах без нарахування відсотків за користування цими коштами з обов'язковим їх поверненням до кінця поточного бюджетного періоду.
З метою зменшення тимчасових касових розривів, що виникатимуть в процесі виконання бюджету сільської територіальної громади, пропонується затвердити оборотний залишок бюджетних коштів бюджету у сумі 100 тис гривень. Обсяг оборотного залишку коштів не перевищує граничного розміру у 2 відсотки планових видатків загального фонду, визначеного статтею 14 Бюджетного кодексу України.
З метою залучення додаткових доходів до бюджету сільської територіальної громади, проєктом рішення пропонується дозволити фінансовому відділу Оваднівської сільської ради у 2026 році здійснювати розміщення на конкурсних засадах тимчасово вільних коштів бюджету Оваднівської сільської ради на депозитах в установах банків в межах поточного бюджетного періоду з зарахуванням відсотків за їх користування до загального фонду бюджету сільської територіальної громади у порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 12.01.2011 № 6.
Враховуючи можливі зміни у бюджетній класифікації після затвердження рішення про бюджет сільської територіальної громади на 2026 рік, проєктом рішення пропонується доручити фінансовому відділу Оваднівської сільської ради, у разі внесення змін до чинних нормативно-правових документів Міністерства фінансів України щодо класифікації доходів, видатків і кредитування місцевих бюджетів, забезпечити врахування відповідних змін при складанні і виконанні розпису бюджету сільської територіальної громади на 2026 рік та врахувати зміни у класифікації при поданні пропозицій щодо внесення змін до цього рішення.
СІЛЬСЬКА РАДА
У показниках бюджету сільської територіальної громади на 2026 рік головному розпоряднику коштів – Оваднівській сільській раді передбачаються видатки загальним обсягом 28140,0 тис. гривень в тому числі по загальному фонді 26610,0 тис. грн.. і спеціальному фонді 1530,0 тис. грн..
За бюджетною програмою «Організаційне, інформаційно-аналітичне та матеріально-технічне забезпечення діяльності обласної ради, районної ради, районної у місті ради (у разі її створення), міської, селищної, сільської рад» по загальному фонду плануються видатки обсягом 12900,0 тис. грн. .
Видатки на виплату заробітної плати з нарахуваннями працівникам Оваднівської сільської ради на 2026 рік становлять 11800,0 тис. гривень. У розрахунках видатків на оплату праці враховані виплати за посадовими окладами, надбавки та доплати обов’язкового і стимулюючого характеру та матеріальні допомоги на оздоровлення. Такі видатки сформовані на підставі чинного законодавства.
Витрати на оплату енергоносіїв та комунальних послуг плануються в обсязі 210,0 тис. грн, що відповідає потребі на 2026 рік згідно наданих розрахунків та затверджених лімітів.
Інші поточні видатки передбачаються в обсязі 876,0 тис. грн, що забезпечить діяльність сільської ради.
За бюджетною програмою «Первинна медична допомога населенню, що надається центрами первинної медичної (медико-санітарної) допомоги» передбачені видатки Оваднівському ЦПМД на виконання програми розвитку надання первинної медичної допомоги та фінансової підтримки КНП «Оваднівський центр первинної медичної допомоги» 2025-2030 роки 4000,0 тис.гривень з них по загальному фонді 2500,0 тис. грн.. на забезпечення виробами медичного призначення(підгузники, калоприймачі), забезпечення лікарськими засобами пільгових категорій за рецептами лікарів, на оплату комунальних послуг та енергоносіїв, та оплату праці з нарахуваннями медичних працівників і по спеціальному фонді 1500,0 тис. грн.. на реконструкцію покрівлі Оваднівської амбулаторії.
За бюджетною програмою «Компенсаційні виплати на пільговий проїзд автомобільним транспортом окремим категоріям громадян» передбачені видатки в сумі 140,0 тис. гривень.
За бюджетною програмою «Компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян на залізничному транспорті» передбачені видатки в сумі 10,0 тис. гривень.
За бюджетною програмою «Заходи державної політики з питань дітей та їх соціального захисту» 100,0 тис.гривень на виконання службою у справах дітей Оваднівської сільської ради цілей Програми забезпечення прав і законних інтересів дітей їх соціальтного захисту та всебічного розвитку на 2026-2030 роки.
За бюджетною програмою « Оздоровлення та відпочинок дітей (крім заходів з оздоровлення дітей, що здійснюються за рахунок коштів на оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи)» передбачені видатки в сумі 200,0 тис. гривень.
За бюджетною програмою «Надання соціальних гарантій фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги» передбачені видатки в сумі 300,0 тис. гривень.
За бюджетною програмою «Надання комплексу послуг особам/сім`ям у сфері соціального захисту та соціального забезпечення іншими надавачами соціальних послуг» передбачені видатки в сумі 2200,0 тис. гривень з них на заробітну плату з нарахуваннями – 2165,0 тис. гривень та інші поточні видатки передбачаються в обсязі 35,0 тис. грн,
За бюджетною програмою «Інші заходи у сфері соціального захисту і соціального забезпечення» передбачені видатки в сумі 2000,0 тис. гривень на виплату допомог згідно програми по соціальному захисту.
За бюджетною програмою «Забезпечення функціонування підприємств, установ та організацій, що виробляють, виконують та/або надають житлово-комунальні послуги» передбачаються видатки у сумі 3000,0 тис. грн. на оплату праці з нарахуваннями, оплату енергоносіїв та інші поточні видатки.
За бюджетною програмою «Організація благоустрою населених пунктів» передбачаються видатки у сумі 500.0 тис. грн. Фінансовий ресурс заплановано спрямувати на видатки щодо утримання в належному стані населені пунктів Оваднівської сільської ради, прибирання кладовищ, на вуличне освітлення
У проєкті рішення про бюджет територіальної громади на 2026 рік на реалізацію Комплексної програми розвитку основних галузей АПК на 2026-2030 роки передбачено видатки по загальному фонду обсягом 60,0,0 тис. грн.
Відповідно до бюджетного запиту планується спрямувати 21,0 тис. грн – на дотації власникам ОСГ, які утримують три і більше корів в особистих селянських господарствах на часткове здешевлення вартості штучного осіменіння корів і телиць у ОСГ в сумі 19,0 тис. грн.. і на утримання молодняка -20,0 тис. грн..
На виконання Програма розвитку земельних відностин та охорони земель Оваднівської сільської ради на період 2026-2030 роки планується спрямувати 100,0 тис.гривень на проекти землеустрою щодо встановлення меж територій громади.
За бюджетною програмою «Утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури за рахунок коштів місцевого бюджету пропонується спрямувати 500,0 тис. гривень на підсипання доріг місцевого значення щебеневою суміщю, грейдерування та поточний ремонт доріг.
За бюджетною програмою «Правоохоронна діяльність та забезпечення
безпеки держави» пропонується виділити 1200,0 тис.гривень на утримання місцевої пожежної охорони в тому числі на заробітну палту з нарахуваннями 1067,0 тис.гривень.
За бюджетною програмою «Громадський порядок та безпека» пропонується виділити 400,0 тис.гривень на заходи та роботу з мобілізації підготовки місцевого значення та заходи з територіальної оборони відповідно до Програми матеріально-технічного забезпечення військових частин у яких проходять службу жителі Оваднівської сільської ради на 2026-2028 роки та програми забезпечення національного спротиву на території Оваднівської сільської територіальної громади на 2026-2030 роки.
На виконання заходів Програми охорони навколишнього природного середовища на 2026 – 2030 роки пропонується спрямувати 40,0 тис. грн коштів спеціального фонду (в тому числі очікувані у 2026 році надходження до спеціального фонду бюджету територіальної громади екологічного податку – 40,0 тис. грн).
ГУМАНІТАРНИЙ ВІДДІЛ ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ ОВАДНІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ
На 2026 рік головному розпоряднику коштів – гуманітарному відділу виконавчого комітету Оваднівської сільської ради передбачено загалом 30790.0 тис. грн, з яких 28090.0 тис. грн – кошти загального фонду бюджету сільської територіальної громади, 2700,0 тис. грн – спеціального фонду.
У зв’яку з відсутністю розподілу між місцевими бюджетами в Законі України «Про Державний бюджет на 2026 рік» освітньої субвенції та субвенції на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами в проекті бюджету сільської територіальної громади не має передбачених видатків на оплату вказаних видатків.
Для забезпечення в закладах освіти харчування вихованців (учнів початкових класів, пільгових категорій, вихованців ДНЗ), по загальному фонду бюджету сільської територіальної громади на
На оплату комунальних послуг та енергоносіїв в закладах освіти на
На забезпечення інших поточних незахищених статей витрат в показниках бюджету сільської територіальної громади на
Крім того, на утримання освітніх закладів спрямовується 230,0 тис. грн власних надходжень бюджетних установ. За рахунок цього джерела планується оплата за харчування в дошкільних навчальних закладах, а також інші статті видатків.
На реалізацію інших програм і заходів у сфері освіти враховані видатки в загальному обсязі 1783.6 тис. грн, в тому числі:
- 80,0 тис. грн – на фінансування програми «Обдарована дитина» Оваднівської територіальної громади на 2026-2030 роки;
-3,6 тис. грн – на програму забезпечення прав і законних інтересів дітей, їх соціального захисту та всебічного розвитку на 2026-2030 роки,
- 1700,0 тис. грн – на програму "Шкільний автобус" Оваднівської сільської ради на 2026-2027 роки
У межах цих програм плануються видатки на проведення заходів з обдарованою молоддю передбачено, стипендія найкращим учням, щорічна одноразова допомога дітям-сиротам при випуску на придбання одягу, взуття і м’якого інвентарю, допомога дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, яким виповнюється 18 років та інші виплати дітям, які відповідно до чинного законодавства мають право на їх отримання та інші заходи.
На виконання бюджетних програм у галузі культури і мистецтва передбачені видатки у загальному обсязі 2740.0 тис. гривень з них видатки загального фонду 2710.0 тис грн, видатки спеціального фонду за рахунок власних надходжень бюджетних установ складають 30,0 тис. грн.
Видатки на заробітну плату з нарахуваннями складають 2360.6 тис. грн. Фонд оплати праці обрахований з урахуванням розміру мінімальної заробітної плати та посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС. В розрахунках видатків на оплату праці враховані надбавки та доплати обов’язкового характеру, матеріальна допомога на оздоровлення працівників.
Обсяг видатків на розрахунки за спожиті енергоносії та комунальні послуги бюджетних установ визначений з урахуванням очікуваного споживання у 2025 році у загальній сумі 160.0 тис. грн.
На виконання бюджетної програми «Забезпечення діяльності місцевих центрів фізичного здоров`я населення `Спорт для всіх` та проведення фізкультурно-масових заходів серед населення регіону» на галузь фізичної культури і спорту по загальному фонду бюджету сільської територіальної громади на 2026 рік передбачаються асигнування в загальному обсязі 640.0 тис. грн., зокрема на утримання центру “Спорт для всіх” 440.0 тис. гривень та проведення заходів з фізичної культури та спорту – 200.0 тис. гривень.
На бюджетну програму «Керівництво і управління у відповідній сфері у містах (місті Києві), селищах, селах, територіальних громадах» по загальному фонду бюджету сільської територіальної громади плануються видатки в сумі 1303.0 тис.гривень. Із загальної суми видатки на виплату заробітної плати з нарахуваннями працівникам гуманітарного відділу сільської ради на 2026 рік становлять 1243.0 тис. гривень. У розрахунках видатків на оплату праці враховані виплати за посадовими окладами, надбавки та доплати обов’язкового і стимулюючого характеру, премії та матеріальні допомоги на оздоровлення. Такі видатки сформовані на підставі чинного законодавства.
Інші поточні видатки передбачаються в обсязі 60.0 тис. грн, що забезпечить діяльність відділу.
ФІНАНСОВИЙ ВІДДІЛ ОВАДНІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ
На 2026 рік головному розпоряднику коштів – фінансовому відділу Оваднівської сільської ради у цілому заплановано 7900,0 тис. грн коштів загального фонду бюджету територіальної громади
На бюджетну програму «Керівництво і управління у відповідній сфері у містах (місті Києві), селищах, селах, територіальних громадах» по загальному фонду бюджету сільської територіальної громади плануються видатки в сумі 1328,0 тис.гривень. Із загальної суми видатки на виплату заробітної плати з нарахуваннями працівникам фінансовому відділу Оваднівської сільської ради на 2026 рік становлять 1263,0 тис. гривень. У розрахунках видатків на оплату праці враховані виплати за посадовими окладами, надбавки та доплати обов’язкового і стимулюючого характеру, премії та матеріальні допомоги на оздоровлення. Такі видатки сформовані на підставі чинного законодавства.
Видаткі на розрахунки за спожиті енергоносії та комунальні послуги бюджетних установ становлять 17,0 тис.гривень.
Інші поточні видатки передбачаються в обсязі 48,0 тис. грн, що забезпечить діяльність відділу.
Для здійснення заходів з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та інших непередбачених видатків в бюджеті територіальної громади сформовано резервний фонд в сумі 300,0 тис. грн, що, відповідно до статті 24 Бюджетного кодексу України, не перевищує одного відсотка від обсягу видатків загального фонду бюджету територіальної громади.
Субвенції іншим бюджетам за рахунок доходів бюджету територіальної громади
Всього з бюджету сільської територіальної громади бюджетам територіальних громад та району пропонується спрямувати у вигляді субвенції 6272,0 тис. гривень, з них 19,3 тис. гривень бюджету Володимирського району (на утримання трудового архіву); 311,4 тис.гривень бюджету Устилузьської територіальної громади (на відшкодування коштів за навчання дітей у ДЮСШ та за навчання дітей в Устилузькій школі мистецтв); бюджету Володимирській міській територіальній громаді 549,4 тис.гривень на відшкодування коштів за навчання дітей, які проживають на території Оваднівської СТГ, в дитячій музичній школі м.Володимира та на відшкодування послуг Володимирського інклюзивно-ресурсного центру дітям з особливими-освітніми потребами, які проживають на території Оваднівської ТГ, бюджету Зимнівській сільській територіальній громаді 524,1 тис.гривень на відшкодування коштів за навчання дітей в Будинку школяра та на утримання територіального центру соціальних послуг, 624,0 тис. грн.. бюджету Павлівської сільської територіальної громади на утримання територіального центру соціальних послуг; бюджету Турійської селищної територіальної громади – 43,8 тис. грн.. з них на утримання трудового архіва та інклюзивно-ресурсного центру дітям з особливими-освітніми потребами, які проживають на території Оваднівської ТГ; обласному бюджету Волинської області на придбання шкільного автобуса в сумі 1700,0 тис. грн..
і на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах) - 2500,0 тис. грн..
В.о.начальника фінансового відділу Світлана ФЕДОРЧУК