Релігійна громада села Галинівка вимагає переходу в ПЦУ.

Дата: 04.02.2021 17:56

Жителі села Галинівка майже  цілий день 3 лютого  чекали голову облдержадміністрації Юрія Погуляйка , аби запитати, коли ж згідно з документами їхня церква перейде з УПЦ в ПЦУ, розповідає Суспільне Волинь.

Жителька села Галинівка Ніна Демчук розповіла, що ініціативна група релігійної громади храму Преподобного Сергія Радонежського приїхала до Волинської ОДА, щоб отримати відповідь, чому розпорядження голови облдержадміністрації, яке він підписав 15 січня, не виконується. Чому відомості про перереєстрацію релігійної громади за два тижні після підписання документу не внесені до Єдиного державного реєстру.

З людьми вийшов поспілкуватися заступник голови облдержадміністрації Анатолій Костик. Він пояснив, що Юрій Погуялйко у відрядженні, з людьми зустрітись не може.

Адвокат релігійної громади Микола Сорокопуд запропонував покликати державного реєстратора та внести зміни до ЄДР. За його словами, така процедура займає 15 хвилин. Проте в ОДА повідомили, що реєстратор теж у відрядженні.

Люди вирішили чекати Юрія Погуляйка у фоє облдержадміністрації. Там просиділи цілий день. До них ніхто не вийшов.

Учасниця ініціативної групи Антоніна Євтодюк розповіла, що люди хотіли не їхати по домівках, а мали намір залишитись ночувати в приміщенні адміністрації, бо ж відповідей на свої запитання не отримали та проблему не вирішили.

О 18 годині громада села Галинівка все ж залишила приміщення облдержадміністрації. Люди пообіцяли, що знову приїдуть, аби вимагати внесення змін про перереєстрацію релігійної громади до ЄДР.