Громади можуть зробити безкоштовний аудит й оцифровку землі одного старостинського округу.

Дата: 09.02.2021 20:50

Результат пошуку зображень за запитом аудит землі картинка

Територіальним громадам пропонують зробити безкоштовний аудит і оцифровку землі одного старостинського округу для визначення всіх прогалин і складних моментів, пов'язаних з речовими правами на земельні ділянки. Про це в інтерв’ю Latifundist.com  розповів  засновник та керівник сервісу Feodal.online Андрій Дем’янович.

За його словами, можливість оцінити володіння громади посилює бажання представників ТГ використовувати цей актив.

«Адже якщо вони не будуть його використовувати, то життя громади, швидше за все, буде не дуже веселою. Ну, як мінімум, бідною. Тому голови громад рішуче налаштовані стягувати податки за використання своїх ділянок і раді, що їм готові допомогти в цьому. Так як багато хто не працювали з аудитом, часто не розуміють, що він може дати. Тому ми можемо разом знайти рішення. Адже відомо, що частина земель використовується без правовстановлюючих документів. І коли керівники громад отримають аудит одного старостинського округу, вони побачать, скільки прав оренди (і на скільки гектарів) можна продати на аукціоні, скільки грошей це принесе», – сказав експерт.

Він додав, що також громада  побачать, скільки коштів можна зібрати у свій бюджет, якщо передати земельні ділянки померлих громадян в управління спадщиною, якщо реєструвати речові права на договори оренди.

Це отримання 60%  ПДФО до бюджету, а також – єдиний податок, якщо агровиробник є платником єдиного податку 4-ї групи. Тобто, завдяки аудиту керівники громад починають розуміти джерела та обсяги доходів ТГ від земельних ресурсів», – додав Андрій Дем’янович.

За безкоштовною консультацією щодо оцифровки земельного банку громади можна звертатися за тел. +380 98 614 89 54. Або пи