A A A K K K
для людей із порушенням зору
Оваднівська громада
Волинська область, Володимир-Волинський район

Про реалізацію експериментального проекту щодо створення ...... ефективного споживання електричної енергії населенням.

Дата: 19.01.2023 11:28
Кількість переглядів: 29

 

 

КАБІНЕТМІНІСТРІВУКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

 

від 10 січня 2023 р. № 25

 

Київ

 

Про реалізацію експериментального проекту щодо створення сприятливих умов для забезпечення ефективного споживання електричної енергії населенням

 

Кабінет Міністрів України постановляє:

 

1. Погодитися з пропозицією Міністерства економіки, Міністерства цифрової трансформації, Міністерства енергетики стосовно реалізації протягом 2023 року експериментального проекту щодо створення сприятливих умов для забезпечення ефективного споживання електричної енергії населенням (далі експериментальний проект).

2. Затвердити Порядок реалізації експериментального проекту щодо створення сприятливих умов для забезпечення ефективного споживання електричної енергії населенням, що додається.

3. Установити, що:

1) учасниками експериментального проекту є фізичні особи громадяни України, які досягли 18ічного віку та яким в установленому законодавством порядку присвоєно реєстраційний номер облікової картки платника        податків,  акціонерне                   товариство Укрпошта”, державне підприємство ДІЯ”;

2) координатором експериментального проекту є Міністерство економіки;

3) джерелами фінансування експериментального проекту є фінансові та інші ресурси та послуги, що відповідно до міжнародних договорів України надаються партнерами з розвитку на безоплатній та безповоротній основі з метою підтримки України;

 

2

4) під час ввезення на митну територію України до товарів, що надаються партнерами з розвитку в межах експериментального проекту, не застосовуються вимоги щодо наявності декларації про відповідність та маркування знаком відповідності технічним регламентам, енергетичної етикетки та мікрофіші, за умови наявності документів та маркування, що підтверджують відповідність таких товарів вимогам актів законодавства Європейського Союзу щодо гармонізації мовою оригіналу.

4. Міністерству цифрової трансформації забезпечити:

1) технічну можливість щодо формування попередньої заявки засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (Портал Дія), зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія), та його застосування відповідно до затвердженого цією постановою Порядку;

2) обробку даних у порядку, визначеному законодавством про захист персональних даних.

5. Обласним державним адміністраціям, обласним військовим адміністраціям, військовим адміністраціям районів та населених пунктів забезпечити вирішення питання належного поводження з відпрацьованими лампами,    отриманими                   акціонерним    товариством    Укрпошта”     від населення в рамках реалізації експериментального проекту, шляхом укладення в установленому порядку договорів про здійснення їх збирання, перевезення та утилізації за рахунок коштів, що надходять до спеціального фонду місцевих бюджетів за справляння екологічного податку.

Рекомендувати    органам    місцевого    самоврядування   забезпечити фінансування таких договорів за рахунок коштів, що надходять до спеціального фонду місцевих бюджетів за справляння екологічного податку.

6. Міністерству економіки поінформувати до 1 серпня 2023 р. Кабінет Міністрів України про результати реалізації експериментального проекту та подати пропозиції щодо вдосконалення законодавства у відповідних сферах.

 

 

 

 

 

Прем’єр-міністр України                                   Д. ШМИГАЛЬ

 

 

 

 

            ЗАТВЕРДЖЕНО

постановою Кабінету Міністрів України

                      від 10 січня 2023 р. № 25

 

 

ПОРЯДОК

реалізації експериментального проекту щодо створення сприятливих умов для забезпечення ефективного споживання електричної енергії населенням

 

1. Цей Порядок визначає процедуру реалізації експериментального проекту щодо створення сприятливих умов для забезпечення ефективного споживання електричної енергії населенням (далі експериментальний проект).

2. Метою експериментального проекту є забезпечення заміни побутових ламп розжарювання на світлодіодні лампи для економії споживання електричної енергії та відповідного зменшення навантаження на енергетичну систему України, яка постраждала внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України.

3. Експериментальний проект реалізується за рахунок фінансових та інших ресурсів та послуг, що відповідно до міжнародних договорів України надаються партнерами з розвитку на безоплатній та безповоротній основі (далі міжнародна технічна допомога).

4. Безпосередніми отримувачами в межах експериментального проекту, визначених цим Порядком, є фізичні особи громадяни України, які досягли 18-річного віку та яким в установленому законодавством порядку присвоєно реєстраційний номер облікової картки платника податків (далі — отримувач).

5. Міжнародна технічна допомога передається АТ Укрпошта” в місцях поставки, узгоджених між АТ “Укрпошта” та партнером з розвитку. Доставка міжнародної технічної допомоги від місця поставки до відділень поштового звязку здійснюється АТ Укрпошта”.

6. Доставка та видача міжнародної технічної допомоги, отриманої від партнера з розвитку, здійснюється АТ Укрпошта” безоплатно одноразово шляхом заміни побутових ламп розжарювання у кількості пяти штук на світлодіодні лампи в кількості пяти штук на одну фізичну особуотримувача безпосередньо у відділеннях поштового звязку АТ Укрпошта” або за попередньою заявкою, поданою засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі Портал Дія), зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія) (далі — попередня заявка).

7. Попередня заявка подається фізичною особою, яка встановила мобільний додаток Порталу Дія (Дія) на електронному носії, критерії якого

 

2

підтримують його використання, пройшла електронну ідентифікацію та автентифікацію і обрала у мобільному додатку Порталу Дія (Дія) послугу “Обмін лампочок”.

8. Попередня заявка, оформлена засобами Порталу Дія, містить перелік таких відомостей про отримувача та умови здійснення обміну лампочок:

1) прізвище, власне імя, по батькові (за наявності); 2) дата народження;

3) реєстраційний номер облікової картки платника податків;

4) індекс відділення поштового звязку АТ Укрпошта, у якому отримувач бажає отримати світлодіодні лампи;

5) тип світлодіодних ламп;

6) кількість світлодіодних ламп; 7) контактний номер телефону; 8) номер заявки.

Формування попередньої заявки засобами Порталу Дія завершується накладенням                            кваліфікованої       електронної      печатки       технічного адміністратора Порталу Дія.

9.    Обробка   персональних   даних    здійснюється    відповідно   до законодавства про захист персональних даних.

10. Мінцифри щодня шляхом інформаційної взаємодії передає АТ Укрпошта” засобами Порталу Дія перелік сформованих за попередню добу попередніх заявок з накладеною кваліфікованою електронною печаткою технічного адміністратора Порталу Дія за формою, наведеною у додатку 1, або передає сформовані заявки до АТ Укрпошта” шляхом електронної інформаційної взаємодії засобами системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів (у разі наявності технічної можливості).

Для забезпечення взаємодії між Мінцифри, АТ Укрпошта” та державним підприємством ДІЯ” укладаються договори про інформаційну взаємодію, якими регулюються питання щодо механізму та каналів інформаційного обміну.

11. Не підлягає включенню до переліку, зазначеного у пункті 10 цього Порядку, попередня заявка стосовно отримувача, який має намір скористатися послугою із заміни побутових ламп розжарювання на світлодіодні лампи повторно.

12. Про можливість отримання світлодіодних ламп в обраному відділенні поштового звязку АТ Укрпошта” отримувачу повідомляється

 

3

автоматично засобами мобільного додатка Порталу Дія (Дія). Отримання світлодіодних ламп здійснюється за номером відповідної заявки.

13. У разі подачі попередньої заявки світлодіодні лампи обраного типу у необхідній кількості зберігаються в обраному відділенні поштового звязку АТ Укрпошта” до моменту їх отримання, але не більше пяти робочих днів з дня повідомлення отримувача про їх надходження до такого відділення поштового звязку.

 

14. Якщо протягом п’яти робочих днів після повідомлення засобами мобільного додатка Порталу Дія (Дія) про можливість отримання світлодіодних      ламп в                           обраному   відділенні    поштового   звязку АТ Укрпошта” такі лампи отримувачем не отримано, попередня заявка скасовується автоматично.

У такому випадку отримувач може подати попередню заявку повторно відповідно до пункту 7 цього Порядку або звернутися безпосередньо до відділення поштового звязку АТ “Укрпошта” для отримання світлодіодних ламп.

15.    Після    отримання    світлодіодних   ламп    повторне    подання попередньої заявки блокується засобами Порталу Дія.

16. Отримання світлодіодних ламп безпосередньо у відділенні поштового звязку АТ Укрпошта” здійснюється в будь-якому відділенні поштового         звязку                     за            умови           надання    справних    побутових   ламп розжарювання у кількості пяти штук та такої інформації про отримувача та про умови здійснення обміну лампочок:

1) прізвище, власне імя, по батькові (за наявності); 2) дата народження;

3) реєстраційний номер облікової картки платника податків; 4) тип світлодіодних ламп;

5) кількість світлодіодних ламп; 6) контактний номер телефону.

17. Облік отриманих світлодіодних ламп веде АТ Укрпошта”, яке щодня подає до Мінцифри таку інформацію:

1) прізвище, власне імя, по батькові (за наявності); 2) дата народження;

3) реєстраційний номер облікової картки платника податків;

4) індекс відділення поштового звязку АТ Укрпошта, у якому отримувач отримав світлодіодні лампи;

5) тип світлодіодних ламп;

6) кількість світлодіодних ламп;

 

4

7) контактний номер телефону; 8) номер заявки;

9) статус замовлення.

АТ Укрпошта” подає до Мінцифри зазначену інформацію з накладеною кваліфікованою електронною печаткою АТ Укрпошта” шляхом інформаційної взаємодії за формою, наведеною у додатку 2.

18. У разі отримання отримувачем несправної світлодіодної лампи така лампа може бути замінена на іншу нову світлодіодну лампу один раз у відділенні поштового                    звязку          АТ          Укрпошта”             в    межах    та    за номенклатурою наявного обмінного фонду у строк не пізніше ніж один місяць з дати отримання отримувачем несправної лампи.

19. Побутові лампи розжарювання, отримані АТ Укрпошта” від населення, підлягають передачі в установленому порядку підприємствам, що здійснюють утилізацію відходів.

_____________________

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь