Участь творчих колективів Оваднівської ТГ в обласному фестивалі повстанської та стрілецької пісні "За волю України!

Дата: 11.09.2023 10:09

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

Вчора, 10 вересня 2023 р., в с. Новий Загорів відбувся обласний фестиваль повстанської та стрілецької пісні "За волю України!". В ньому взяли участь творчі колективи Оваднівської ТГ: народний аматорський вокальний ансамбль "Мелодія" (керівник Наталія Шамріцька), народний аматорський фольклорний колектив "Джерело" (керівник Любов Гудим), народний аматорський фольклорний колектив "Ягоденські свояки", а також юна співачка Софія Бринь і декламатор Захар Поліщук (керівник Олена Поліщук).

Велелюдно було цього дня біля монастиря Різдва Богородиці адже фестиваль зібрав учасників і глядачів аби вшанувати 80-у річницю бою між загонами Української повстанської армії та німецькими окупантами, які значно переважали в силі. Цей бій біля села Новий Загорів відбувся 8-11 вересня 1943 року, бо територія Загорівського монастиря була стратегічним місцем, де перетиналися шляхи УПА з сусідніх областей. 44 молодих бійці УПА дві з половиною доби тримали бій проти понад 1500 бійців німецьких військ, маючи один міномет та чотири кулемети.
Присутні на фестивалі вшанували пам'ять загиблих бійців УПА і українських воїнів, які віддали своє життя у війні із рашистськими загарбниками, що триває зараз. Пісні, які лунали зі сцени, повертали нас в історичне минуле і нагадували нам про воєнне сьогодення.
Вивчаймо свою історію, пам'ятаймо минуле, бо без цього не буде щасливого майбутнього.
Слава Україні!
Героям слава!