Безпека відпочивальників на водних об’єктах в період купального сезону 2024 року.

Дата: 27.03.2024 10:03

ВОЛИНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
ВОЛИНСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

21 березня 2024 року                        м. Луцьк                                                №121

Про безпеку відпочивальників на водних об’єктах області
в період купального сезону 2024 року

Відповідно до законів України «Про правовий режим воєнного стану», «Про місцеві державні адміністрації», Порядку обліку місць масового відпочинку населення на водних об’єктах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06 березня 2002 року № 264, Правил охорони життя людей на водних об’єктах України, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 10 квітня 2017 року № 301, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 04 травня 2017 року за № 566/30434, з метою забезпечення охорони життя людей на річках, озерах та інших водоймах області в період літнього купального сезону:

1. Районним державним (військовим) адміністраціям, виконавчим органам сільських, селищних, міських рад у межах наданих повноважень:

організувати та провести роботу щодо визначення місць масового відпочинку на водних об’єктах, у тому числі тих, що перебувають у користуванні підприємств, установ та організацій. У термін до 01 квітня 2024 року інформацію надати до Головного управління ДСНС України у Волинській області у друкованому вигляді та на електронну адресу: vl.dntb@ukr.net;

створити комісії та до 24 травня 2024 року здійснити огляди стану готовності місць масового відпочинку населення на водних об’єктах до початку проходження купального сезону;

про вжиті заходи щодо готовності до початку проведення купального сезону до 24 травня 2024 року проінформувати Головне управління ДСНС України у Волинській області.

1. Виконавчим органам сільських, селищних, міських рад у межах територій рад, користувачам водних об’єктів (керівникам дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, баз відпочинку, місць масового відпочинку громадян) до 24 травня 2024 року з дотриманням вимог законодавства забезпечити:

обстеження та очищення від сторонніх предметів дна акваторії, відведеної для купання людей, створення і обладнання сезонних рятувальних постів та організацію чергування матросів-рятувальників (плавців-рятувальників) на них;

укладання договорів з державними аварійно-рятувальними службами для обслуговування місць масового відпочинку населення на водних об’єктах у період купального сезону;

установлення в місцях, заборонених для купання, стендів та іншої наочної агітації заборонного та попереджувального характеру;

здійснити інші підготовчі та організаційно-профілактичні заходи відповідно до Правил охорони життя людей на водних об’єктах України.