Берегиня урочище Вовчак

Дата: 14.08.2018 10:59

VIII Міжнародний фестиваль українського фольклору «Берегиня» у відродженому   урочищі повстанської слави «Вовчак»

12 серпня 2018 року народний аматорський гурт «Джерело» та провідний спеціаліст відділу освіти, культури, охорони здоров’я, соціальної політики та спорту Оваднівської сільської ради Шамріцька Наталія Миколаївна поїхали в урочище повстанської слави «Вовчак», аби взяти участь у мистецькій акції «Ми нащадки своїх героїв!», що була однією із сторінок VIII Міжнародного фестивалю українського фольклору «Берегиня».

Розпочалось дійство урочистою ходою учасників фестивалю до пам’ятників тих, хто поклав життя за волю України. Під повстанську пісню «Червона калина» квіти лягли на символічну могилу. Потому усі присутні виконали гімн України.

З вітальними словами до гостей фестивалю звернулися організатори. Зокрема, перший заступник голови Волинської обласної ради Олександр Пирожик   наголосив на тому, що ніхто не має права вказувати українцям, яких героїв їм шанувати і пригадав слова Степана Бандери про те, що настане час, коли один скаже «Слава Україні!», а потім мільйони відгукнуться «Героям слава!».

Після офіційної частини розпочався пісенний флешмоб. На сцену один за одним виходили колективи з усіх куточків Волині, Вінницької, Миколаївської, Донецької, Запорізької, Львівської та інших областей України.

Гості урочища мали можливість оглянути повстанську криївку, хату-музей, у якій відтворено побут початку ХХ століття, пройтися окопами, помолитись у храмі Всіх святих землі Української.