A A A K K K
для людей із порушенням зору
Оваднівська громада
Волинська область, Володимир-Волинський район

РІШЕННЯ 30/4 Про організацію харчування учнів у закладах загальної середньої освіти та дітей у закладах дошкільної освіти Оваднівської сільської ради у 2024 році.

Дата: 29.12.2023 12:27
Кількість переглядів: 78

ОВАДНІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

ХХХ сесія VIII скликання

19.12.2023

 

 РІШЕННЯ

                              

 

                             

                            № 30/4

 

 

Про  організацію  харчування учнів

у закладах загальної середньої освіти та

дітей у закладах дошкільної освіти

Оваднівської сільської ради у 2024 році

        

Заслухавши та обговоривши інформацію Іващенко Тетяни Федорівни начальника гуманітарного відділу виконавчого комітету Оваднівської сільської ради, про організацію  харчування учнів у закладах загальної середньої освіти та дітей у закладах дошкільної освіти Оваднівської сільської ради у 2024 році, з метою посилення контролю за дотриманням норм харчування і своєчасним внесенням батьківської плати за харчуванням дітей, на виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 21.11.2002 р. №667 «Про затвердження Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах», постанови Кабінету Міністрів України від 26.08.2002 №1243 «Про невідкладні питання діяльності дошкільних та інтернатних навчальних закладів», постанови Кабінету Міністрів України від 24.03.2021 № 305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку», п.5 абз. 4 Постанови Кабінету Міністрів України від 02.02.2011 № 116 «Про затвердження Порядку надання послуг з харчування дітей у дошкільних, учнів у загальноосвітніх та професійно-технічних  закладах, операцій з надання яких звільняються від обкладення податком на додану вартість», та згідно статті 56 Закону України «Про освіту», статті 35 Закону України «Про дошкільну освіту», керуючись ст.ст.25, 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та з метою забезпечення дітей повноцінним збалансованим харчуванням, сільська  рада

 

ВИРІШИЛА:

 

1. ВСТАНОВИТИ з 01січня 2024 року по 31 грудня 2024 року:

1.1 грошову норму вартості харчування одного дня на 1 дитину в закладах дошкільної освіти Оваднівської сільскої ради в сумі 50 гривень;

1.2 грошову норму вартості харчування одного дня на 1 дитину в закладах загальної середньої освіти Оваднівської сільскої ради в сумі 40 гривень;

 

1.3 розмір батьківської плати за харчування дітей в закладах дошкільної освіти Оваднівської сільської ради на рівні 50 відсотків від вартості харчування в день. Фінансування 50 відсотків витрат на продукти харчування дітей в  закладах дошкільної освіти Оваднівської сільської ради здійснюватиметься за кошти місцевого бюджету;

1.4 у літній оздоровчий період (90 днів) вартість харчування однієї дитини на один день збільшити на 10 % ( для придбання свіжих овочів і фруктів).

1.4 від батьківської плати за харчування дітей  звільняються батьки, або особи, які їх замінюють:

- у сім’ях, в яких сукупний дохід на кожного члена за попередній квартал з урахуванням індексу зростання цін не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму(гарантованого мінімуму), який щороку установлюється законом про Державний бюджет України для визначення права на звільнення від плати за харчування дитини у державних і комунальних  закладах дошкільної освіти, а також батьки дітей та особи, які їх замінюють, із сімей, що отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям». Підставою для звільнення є довідка про призначення такої допомоги, видана органами праці та соціального захисту.

- дітей – сиріт і  дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають під опікою і виховуються в сім’ях;

- дітей, які потерпіли від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;

- дітей працівників органів внутрішніх справ, які загинули під час виконання службових обов’язків;

- які мають дітей з інвалідністю;

- дітей учасників бойових дій, згідно ст.6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";

- дітей загиблих (померлих) ветеранів війни, згідно ст.10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

2. Зменшити на 50 відсотків розмір плати для батьків, у сім’ях яких троє і більше дітей.

3. Звільнення батьків від плати, або зменшення розміру плати за харчування дітей  у закладах дошкільної освіти, проводиться щорічно і може переглядатися на протязі року щоквартально та запроваджується в місячний термін, після подання у заклад дошкільної освіти наступних документів:

 - заява одного з батьків, або осіб, що їх замінюють, щодо звільнення від плати за харчування дитини;

- довідка про склад сім’ї, в якій проживає дитина;

- довідка про доходи членів сім’ї;

- копія рішення про призначення опікуна над дитиною – сиротою, або дитиною позбавленою батьківського піклування;

- копії інших довідок, які підтверджують відповідний соціальний статус дитини, що дає право на звільнення, або зменшення на 50 відсотків від плати за харчування в закладах дошкільної освіти (довідка з управління соціального захисту населення про те, що сім’я малозабезпечена).

4.Оваднівська сільська рада залишає за собою право в кожному окремому випадку вирішувати питання зменшення, або звільнення від батьківської плати в залежності від обставин матеріального стану та проживання сімей.

5.Батьки сплачують лише за дні відвідування дитиною закладу дошкільної освіти.

6.ОРГАНІЗУВАТИ з 01січня 2024 року:

6.1 безкоштовне харчування учнів пільгових категорій 1-11 класів закладів загальної середньої освіти за кошти місцевого бюджету, а саме: дітей сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей із сімей, які отримують  допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», учням батьки в яких є учасниками бойових дій, або мобілізовані в зону бойових дій, дітей, з числа внутрішньо переміщених осіб, дітей, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних та інклюзивних класах;

6.2 вартість харчування одного дня на одну дитину в сумі 30 гривень по Закладу загальної середньої освіти «Початкова школи села Білин Оваднівської сільської ради».

7. Заступнику сільського голови (Юрику І.М.) забезпечити фінансування витрат на продукти харчування для учнів даної категорії за кошти місцевого бюджету в межах   кошторисних  призначень.

8. Дане рішення вступає в дію з 01січня 2024року

9. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, житлово-комунального господарства, благоустрою, енергозбереження, транспорту, регуляторної політики, інвестицій та міжнародного співробітництва.

 

 

Голова                                                                            Сергій ПАНАСЕВИЧ

 

Іващенко Тетяна

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь