Волинська область, Володимирський район

Щодо збереження ранньоквітучих об’єктів рослинного світу.

Дата: 15.02.2024 15:03

На виконання Доручення т.в.о. Голови Державної екологічної інспекції України І.Зубовича від 08.02.2024 № 173 про посилення Інспекцією заходів державного нагляду (контролю) щодо збереження ранньоквітучих об’єктів рослинного світу, в тому числі тих, що занесені до Червоної книги України, Державна екологічна інспекція у Волинській області попереджає про безумовне виконання вимог природоохоронного законодавства під час заготівлі та реалізації ранньоквітучих об’єктів рослинного світу, в тому числі тих, що занесені до Червоної книги України.

Державна екологічна інспекція у Волинській області пропонує в межах повноважень органів місцевого самоврядування забезпечити здійснення заходів щодо збереження ранньоквітучих об'єктів рослинного світу, в тому числі рослин, занесених до Червоної книги України, які є рідкісними і перебувають під загрозою зникнення: підсніжник білосніжний (звичайний), білоцвіт весняний, шафран Г ейфеля, черемша (цибуля ведмежа), конвалія звичайна.

Щорічно, з настанням весняного періоду, на території області фіксуються випадки незаконної торгівлі даними рослинами.

Відповідно до пункту «ї» частини 1 статті 35 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», місцеві ради несуть відповідальність за стан навколишнього природного середовища на своїй території і в межах компетенції здійснюють контроль за додержанням законодавства про охорону навколишнього природного середовища.

Згідно абзацу 5 пункту 41 «Правил торгівлі на ринках», торгівля рослинами, занесеними до Червоної книги України, дикорослими рослинами, в тому числі і лікарськими, заборонена (наказ Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерства внутрішніх справ України, Державної податкової адміністрації України, Державного комітету стандартизації, метрології та сертифікації України від 26.02.2002

57/188/84/105, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 22.03.2002 за № 288/6576).

Частиною 4 статті 9 Закону України «Про рослинний світ» заборонена торгівля лікарськими та декоративними видами рослин та їх частинами (конвалія звичайна), зібраними в порядку загального користування.

Відповідальність за дане правопорушення передбачена частинами 1,2 статті 88-1 та                                                статтею      90 Кодексу    України               про адміністративні

правопорушення.

Пропонуємо забезпечити контроль за дотриманням законодавства в частині охорони                                 об'єктів     рослинного    світу, зокрема попередивши

відповідальних осіб ринків та інших місць купівлі-продажу про недопустимість на їх території торгівлі ранньоквітучими об’єктами рослинного світу та забезпечити проведення профілактично-роз’яснювальної роботи серед населення, у тому числі через засоби масової інформації.

Інформацію про результати проведеної роботи та вжиті заходи просимо надати до Державної екологічної інспекції у Волинській області до 10.05.2024.

У випадку виявлення фактів                               порушень           природоохоронного

законодавства, пропонуємо               повідомляти    відповідні                   служби з метою

притягнення винних осіб до відповідальності.