Щодо недопущення випадків порушення охоронних зон повітряних ліній електропередач НЕК "Укренерго".

Дата: 15.02.2024 15:06

Обласна військова адміністрація отримала лист Західного територіального управління обслуговування мережі «НЕК “Укренерго”» від 06.02.2024 № 01-7/7633 щодо недопущення випадків порушення охоронних зон повітряних ліній електропередач та за результатами розгляду повідомляємо таке.

Відповідно до законів України «Про ринок електричної енергії», «Про землі енергетики та правовий режим спеціальних зон енергетичних об’єктів», Правил охорони електричних мереж, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2022 р. № 1455, розпорядження голови облдержадміністрації від 16.11.2018 № 761 «Про забезпечення належних умов експлуатації електричних мереж в області», з метою підвищення надійності електропостачання, дотримання вимог техніки безпеки в межах охоронних зон повітряних і кабельних ліній електропередачі, зменшення збитків від стихійних явищ та усунення порушень законодавства в галузі електроенергетики наголошуємо щодо необхідності на постійній основі:

1. інформування фізичних та юридичних осіб про заборону висадки дерев, виконання будівельних робіт та зведення об’єктів будівництва будь-якого призначення, виконання робіт із застосуванням автотранспорту та техніки з навантаженням на вісь понад 5 тонн в охоронних зонах кабельних ліній електропередачі та щодо інших обмежень, передбачених статтею 32 Закону України «Про землі енергетики та правовий режим спеціальних зон енергетичних об’єктів»;
  2. проведення роз’яснювальної роботи з фізичними та юридичними особами, землекористувачами щодо їх відповідальності, згідно з чинним законодавством України, за неналежне утримання зелених насаджень та збереження електричних мереж;
  3. здійснення контролю з своєчасного вжиття невідкладних заходів щодо приведення зелених насаджень у відповідність до вимог чинного законодавства стосовно утримання повітряних ліній електропередачі власниками зелених насаджень та лісів, постійних лісокористувачів;
  4. здійснення контролю за недопущенням розкрадання, псування, розукомплектування електричних мереж, спалювання залишків сухої рослинності в зонах їх проходження.
  5. Водночас просимо довести до відома керівників підприємств, установ і організацій усіх форм власності, громадян, яким надано у власність, постійне або тимчасове користування земельні ділянки, які є складовою частиною території охоронної зони електричних мереж про необхідність:

6. забезпечення утримання в стані пожежної безпеки таких земельних ділянок, своєчасне прибирання соломи, сміття, сухого бур’яну, сухого очерету, заорювання стерні;
  7. виконання обґрунтованих вимог власників електричних мереж щодо дотримання обмежень та обтяжень в охоронних зонах;
  8. забезпечення безперешкодного доступу в установленому порядку уповноважених представників власника електричних мереж до об’єктів передачі електричної енергії, розташованих на території інших юридичних або фізичних осіб/фізичних осіб - підприємців, для ремонту і технічного обслуговування таких об’єктів;
  9. дотримання інших вимог законів України «Про ринок електричної енергії», «Про землі енергетики та правовий режим спеціальних зон енергетичних об’єктів», Правил охорони електричних мереж, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2022 р. № 1455.