День матері

Дата: 14.05.2018 09:48

МАМИН   ДЕНЬ

13 травня в Україні відзначали день найдорожчої в житті людини – мами.

Початок святкування цього дня ховається в глибину історії і в кожній країні це свято відбувається по-своєму. В нашій державі відзначати День матері стали з 2000 року – в другу неділю травня.

Напевно, травень не випадково обрали для цього свята – це місяць Пречистої Діви Марії, до якої ще українські козаки та князі звертались за допомогою та заступництвом. Навіть для древніх слов'ян цей місяць був особливим: вони вважали, що природа-мати пишно одягає свою дочку-землю квітами та зеленню, щоби та дарувала людям життя.

Чому мами удостоїлися такого особливого ставлення – очевидно. Народ, вбачає у матері берегиню роду, спадщини, культурних цінностей, традицій та звичаїв, які вона передає своїм діткам. В їхніх руках продовження роду та виховання достойних членів суспільства.

День матері - це день, коли ми можемо подякувати нашим мамам за усе те добре, що вони для нас зробили, за їх самопожертву і любов.  Хай  слово МАМА  завжди гріє наші серця і душі!

Провідний спеціаліст по культурі

Н. М. Шамріцька